Úterý 6. prosince 2022, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Definitivní sbohem: Koller ukončil kariéru

Sport

  11:52aktualizováno  12:40
PRAHA/CANNES - Nejlepší střelec v historii české fotbalové reprezentace Jan Koller ukončil kariéru. Osmatřicetiletý útočník hrál poslední rok a půl za Cannes ve třetí francouzské lize a měl smlouvu ještě na další sezonu. Bývalý hráč Sparty, Anderlechtu a Dortmundu však potvrdil, že s fotbalem končí.

Jan Koller v zápase za Cannes. foto: www.ascannes.info

Koller se tak rozhodl kvůli opakovaným zdravotním problémům. "Od dubna jsem si toho užil dost. Nejdříve problémy s lýtkovým svalem, pak nějaké potíže se srdcem, a když už jsem se začal připravovat na novou sezonu, tak mi prasknul stehenní sval. To bylo poslední varování, že nastal čas odejít," řekl Koller.

Z náhlého konce úspěšné fotbalové dráhy prý není nijak zklamán. "Připravoval jsem se na to už nějaký čas, teď to ze mně spadlo a začínám plánovat budoucnost," uvedl dobře naladěný fotbalista v telefonickém rozhovoru z Cannes. Vedení klubu i fanoušci se o jeho rozhodnutí dozvěděli ve středu ráno.

KOLLEROVY BRANKY V MONAKU

"Ještě jsem ani nestačil mluvit s žádnými novináři. Pouze jsem to oznámil na vedení klubu, které moje rozhodnutí akceptovalo," řekl Koller. O svém rozhodnutí se dlouho radil s rodinou a překvapivě právě jeho nejbližší ho nabádali, ať ještě raději nekončí. "Dobře věděli, že mi fotbal a velké zápasy budou moc chybět. Jenže zdraví řeklo dost, tělo už je za celou kariéru hodně opotřebované," konstatoval.

Na fotbalový důchod se prý chystal s předstihem a byl připraven skončit ze dne na den. "Možná i proto se cítím zcela klidný a těším se, co přinese budoucnost," svěřil se Koller, který bude s rodinou nadále žít v Monaku, kde se usadil po přestupu do Cannes.

JAN KOLLER

Na jihu Francie by také chtěl začít novou životní etapu. "Už jsem se zapsal od srpna na intenzivní kurz francouzštiny, abych mluvil dokonale a mohl pak začít s nějakou prací kolem fotbalu. Jazykový kurz bude trvat rok a během něj budu mít dost času si utřídit myšlenky, co vlastně budu dělat," popsal nejbližší plány český fotbalista, který o svém konci promluví na konci měsíce na tiskové konferenci v Praze.

Dvoumetrový fotbalista prošel během kariéry Spartou, Lokerenem, Anderlechtem, Dortmundem, Monakem, Norimberkem a ruskou Samarou. Za reprezentaci odehrál 91 utkání, vstřelil v nich 55 gólů a stal se nejlepším střelcem reprezentační historie. Právě v národním mužstvu slavil největších úspěchy, na ME 2004 v Portugalsku obsadil s týmem třetí místo. Mistrovské tituly získal v české, belgické a německé lize.

VELKÝ ROZHOVOR S JANEM KOLLEREM ČTĚTE VE ČTVRTEK V DENÍKU LIDOVÉ NOVINY.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat