24. června 2011 13:26 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Derby pražských 'S' se letos odehrají v 8. a 22. kole

Radost hráčů Sparty (zleva: Kadlec, Matějovský, Kweuke). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radost hráčů Sparty (zleva: Kadlec, Matějovský, Kweuke). | foto: ČTK

PRAHA První fotbalová liga začne o posledním červencovém víkendu pražským derby mezi Bohemians 1905 a Slavií Praha. Obhájce titulu Viktoria Plzeň v 1. kole přivítá Liberec, vicemistrovská Sparta zavítá do Českých Budějovic. Na sledované derby mezi Spartou a Slavií dojde v 8. a 22. kole, tedy na konci září a března.

Los nejvyšší domácí soutěže byl zveřejněn na pátečním ligovém shromáždění. Sezona 2011/2012 začne v pátek 29. července. Na podzim se odehraje šestnáct kol, přičemž to závěrečné se uskuteční o posledním listopadovém víkendu. Na jaře se pak bude dohrávat zbývajících čtrnáct kol. Liga se uzavře o posledním květnovém víkendu.

V rozlosování nejvyšší soutěže je i Sigma Olomouc, u které hrozilo, že by ji v pondělí mohla disciplinární komise v případě prokázání korupce vyloučit z ligy. Pravděpodobnější variantou je, že Olomouci budou při zjištění viny maximálně odečteny body.

Liga také vyšla vstříc žádosti Dukly Praha, a utkání 9. a 10. kola tak bude moci nováček soutěže odehrát na hřištích soupeřů. Ve spojení s reprezentační pauzou tak bude mít Dukla třicet dnů na plánované vybudování vyhřívaného trávníku.

ČTK

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?