10. července 2008 15:22 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Devatenáctka se chystá na domácí ME

V reprezentaci se objeví i slávista Necid.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V reprezentaci se objeví i slávista Necid. | foto: ČTK

PRAHA Příprava fotbalové reprezentace do devatenácti let už jasně směřuje k pondělnímu očekávanému startu mistrovství Evropy na domácí půdě. Kouč Jakub Dovalil po třech dnech ostřejších tréninků v jabloneckých Břízkách dnes zahrnul do přípravy modelové utkání na 2x30 minut proti hráčům ze širšího kádru Liberce.


Dovalilovi prý dnešní zápas může vyřešit dilema s obsazením některých postů a složením základní jedenáctky. V pátek si hráči užijí krátkého volna a v sobotu je už čeká přesun do Liberce, kde budou při mistrovství bydlet.


Dovalil v Jablonci od pondělí přemýšlí o taktice a sestavě a dnes by jeho dilema mohlo částečně povolit. "Jasno o sestavě na pondělí v podstatě už máme, ale takové tři otazníky ještě zbývají. Ještě přemýšlíme o jednom postu v obraně a dvou místech v záloze," řekl Dovalil v Břízkách, kde se mladí reprezentanti od začátku týdne na šampionát chystají.

V přípravě se už jinak všechno podřizuje pondělku, kdy devatenáctka vstoupí do turnaje proti stejně starým Angličanům. Zatímco na začátku soustředění mladí Češi tři dny po sobě absolvovali dvoufázové tréninky se zaměřením na oživení kondice, nyní už přichází na řadu relativně volnější program.


V sobotu už český tým definitivně pohltí atmosféra mistrovství. Celá
výprava z jabloneckých Břízek vyrazí do libereckého hotelu Babylon, kde budou ubytované všechny týmy z "české" skupiny, tedy Anglie, Řecko i Itálie. S Anglií hrají Češi v pondělí v Jablonci, ve čtvrtek je čeká v Liberci souboj s Řeckem a v neděli základní skupinu uzavřou duelem proti Itálii v Mladé Boleslavi. Na české půdě nebudou junioři bojovat jen o kontinentální vavříny, půjde také o postup na mistrovství světa v příštím roce, které hostí Egypt. Na něj se z mistrovství dostane šest nejlepších týmů. "To je naše hlavní motivace, dostat se na svět. A pak chceme aspoň do semifinále,"
uzavřel Dovalil.

ČTK

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz