Pátek 14. června 2024, svátek má Roland
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Devatenáctka se chystá na domácí ME

Sport

  15:22
PRAHA - Příprava fotbalové reprezentace do devatenácti let už jasně směřuje k pondělnímu očekávanému startu mistrovství Evropy na domácí půdě. Kouč Jakub Dovalil po třech dnech ostřejších tréninků v jabloneckých Břízkách dnes zahrnul do přípravy modelové utkání na 2x30 minut proti hráčům ze širšího kádru Liberce.

V reprezentaci se objeví i slávista Necid. foto: ČTK


Dovalilovi prý dnešní zápas může vyřešit dilema s obsazením některých postů a složením základní jedenáctky. V pátek si hráči užijí krátkého volna a v sobotu je už čeká přesun do Liberce, kde budou při mistrovství bydlet.


Dovalil v Jablonci od pondělí přemýšlí o taktice a sestavě a dnes by jeho dilema mohlo částečně povolit. "Jasno o sestavě na pondělí v podstatě už máme, ale takové tři otazníky ještě zbývají. Ještě přemýšlíme o jednom postu v obraně a dvou místech v záloze," řekl Dovalil v Břízkách, kde se mladí reprezentanti od začátku týdne na šampionát chystají.

V přípravě se už jinak všechno podřizuje pondělku, kdy devatenáctka vstoupí do turnaje proti stejně starým Angličanům. Zatímco na začátku soustředění mladí Češi tři dny po sobě absolvovali dvoufázové tréninky se zaměřením na oživení kondice, nyní už přichází na řadu relativně volnější program.


V sobotu už český tým definitivně pohltí atmosféra mistrovství. Celá
výprava z jabloneckých Břízek vyrazí do libereckého hotelu Babylon, kde budou ubytované všechny týmy z "české" skupiny, tedy Anglie, Řecko i Itálie. S Anglií hrají Češi v pondělí v Jablonci, ve čtvrtek je čeká v Liberci souboj s Řeckem a v neděli základní skupinu uzavřou duelem proti Itálii v Mladé Boleslavi. Na české půdě nebudou junioři bojovat jen o kontinentální vavříny, půjde také o postup na mistrovství světa v příštím roce, které hostí Egypt. Na něj se z mistrovství dostane šest nejlepších týmů. "To je naše hlavní motivace, dostat se na svět. A pak chceme aspoň do semifinále,"
uzavřel Dovalil.

Autor: