Sobota 23. září 2023, svátek má Berta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Disciplinární komise FIFA se bude zabývat Maradonovými urážkami

Sport

  16:47
Káhira - Disciplinární komise mezinárodní federace FIFA se začne zabývat chováním trenéra Argentiny Diega Maradony po středečním vítězném utkání kvalifikace mistrovství světa v Uruguayi. Jeden z nejlepších fotbalistů historie po zápase, kterým si jeho svěřenci zajistili postup na šampionát, v živém televizním rozhovoru počastoval vulgárními výrazy své kritiky a novináře.

Diego Armando Maradona. foto: ČTK

"Zprávy, které jsme zatím dostali, nám nedávají jinou možnost než požádat disciplinární komisi FIFA, aby zahájila vyšetřování případu trenéra Diega Armanda Maradony," uvedl dnes prezident FIFA Sepp Blatter v Egyptě na mistrovství světa hráčů do 20 let.

Maradona uráží novináře: "que la chupen, y que la sigan chupando"

Devětačtyřicetiletý Maradona, jenž v roce 1986 dovedl jako kapitán Argentinu k druhému a dosud poslednímu titulu mistrů světa, je od svého příchodu na lavičku reprezentace pod enormním tlakem. Po sérii špatných výsledků, z nichž vyčnívaly debakl 1:6 v Bolívii a domácí porážka 1:3 od rivala Brazílie, si Argentinci zajistili postup na MS až díky vydřeným výhrám v posledních dvou zápasech.

I tak si podle výzkumu veřejného mínění většina fanoušků myslí, že Maradona ještě do role kouče národního mužstva nedorostl.

Autor: