24. září 2009 18:49 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Disciplinární komise neprominula Petru Švancarovi zbytek trestu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 13Diskuse
Petr Švancara (druhý zleva) přijímá gratulace. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Švancara (druhý zleva) přijímá gratulace. | foto: Igor ZehlČTK

PRAHA Disciplinární komise fotbalového svazu nevyhověla útočníkovi Slovácka Petru Švancarovi, který na dnešním zasedání v Praze požádal o prominutí zbývající třetiny z šestizápasového trestu za zákrok loktem na Jakuba Heidenreicha z Bohemians Praha.

Nejlepší ligový střelec si tak odpyká i zbývající dva duely.

K incidentu mezi Švancarou a Heidenreichem došlo v pátém ligovém kole. Zkušený útočník nuceně odpočívá už více než měsíc, během něhož si odpykal čtyři soutěžní zápasy. Švancara dnes vyrazil na zasedání komise na Strahov a požádal, aby mu byla zbývající dvě utkání z uděleného trestu prominuta. Disciplinárka mu však nevyhověla a potvrdila potrestání na šest zápasů.

Stejný počet duelů si nakonec nezahrál teplický Milan Matula, který dostal za úder do obličeje plzeňského Petra Jiráčka osm utkání, ale komise mu zbývající dva zápasy prominula.

Pokuta pro Opavu
Disciplinární komise fotbalového svazu dnes zároveň potrestala druholigovou Opavu pokutou 300 tisíc korun za nezvládnutí pořadatelské služby a vniknutí diváků na hrací plochu při pohárovém utkání s Ostravou. Opavský klub navíc musí sehrát následující dva domácí zápasy v druhé lize před prázdným hledištěm. Brazilský záložník Cleber ze Slovácka zaplatí 60.000 korun za to, že podepsal smlouvu i v Ostravě.

Násilnosti fanoušků se v Opavě odehrály minulý týden při utkání 3. kola Ondrášovka cupu. Kvůli chuligánům z obou táborů, kteří vnikli na hrací plochu, musel být zápas na začátku druhé půle asi na čtvrt hodiny přerušen a hráči odešli do kabin.

"Došlo k vniknutí velkého počtu diváků na plochu a k porušení povinnosti pořadatelské služby. Když se to porovná s případem v Olomouci, tam se hra de facto ani nepřerušovala, jen jeden divák se tam prošel po hřišti. Za to byla pokuta 100 tisíc, teď je ta částka vyšší," řekl ČTK sekretář disciplinární komise René Příhoda.

ČTK
  • 13Diskuse

Vyhrajte poukaz na Rajče a potěšte své blízké kalendářem, fotoknihou a pexesem
Vyhrajte poukaz na Rajče a potěšte své blízké kalendářem, fotoknihou a pexesem

S příchodem sychravého počasí, padajícího listí a tmavých rán přichází i první myšlenky na nákup vánočních dárků. Letos nemusíte dlouho přemýšlet, potěšte své blízké výrobky z vlastních fotografií. Soutěžte o poukazy na fotoknihy, kalendáře nebo pexeso.

Najdete na Lidovky.cz