Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Djokovič fandí na MS Chorvatům. Jenom idiot a psychopat jim může fandit, vzkazuje mu odpůrce

Sport

  6:00
bělehrad - Hodně zlé krve přineslo prohlášení Novaka Djokoviče, že na mistrovství světa fandí fotbalistům Chorvatska. Řada fanoušků a dokonce i srbský politik se do někdejší světové tenisové jedničky tvrdě pustila a vzkazuje mu, že se místo podobných prohlášení má raději věnovat snaze o návrat na tenisový trůn.

Novak Djokovič to nyní v Srbsku nemá jednoduché. foto: ČTK/AP

VIDEO: Chorvatští hasiči hitem sociálních sítí. K zásahu ‚odjeli‘ těsně před rozhodujícím gólem

„Vím, kdo bych chtěl, aby nakonec zvedl trofej. Podporuji Chorvatsko,“ řekl Djokovič před šampionátem srbskému deníku Novosti.

Srbský tenista, který bude v pátek semifinálovým soupeřem Rafaela Nadala na Wimbledonu, se tímto proslovem dostal na pranýř srbských fanoušků, kteří slovům o fanděním úhlavním nepřátelům nerozumí. 

A nejen fanouškům. Například politik Vladimír Ďukanovič Djokoviče nevybíravě uráží. 

MS ve fotbale 2018, Chorvatsko vs. Anglie: Mario Mandžukič slaví vítěznou...
MS ve fotbale 2018, Chorvatsko vs. Anglie: Perišič slaví vyrovnání.

„Jenom idiot a psychopat může fandit Chorvatsku. Djokovič je sice národní hrdina, všechna čest za to, co ve sportu dokázal, ale neměl by ses teď stydět, Novaku? Tolik Srbů ti fandilo a ty teď podporuješ zemi, která je vyhnala z vlastní půdy,“ uvedl Ďukanovič na Twitteru.

Djokovič však rivalitě s Chorvatskem nerozumí. „Sport má svůj univerzální jazyk a překračuje hranice mezi lidmi, překonává rozdíly v rase, náboženství i národnostech,“ řekl srbskému deníku Telegraf.

Autor: