27. srpna 2008 9:46 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Do Budějovic se vrací Tobiáš

Další návrat Tobiáše.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Další návrat Tobiáše. | foto: ČTK

ČESKÉ BUDĚJOVICE Odvolaného trenéra Jana Kmocha nahradil u fotbalistů Českých Budějovic Pavel Tobiáš. Třiapadesátiletý kouč, který v první lize naposledy působil v Příbrami, povede Jihočechy již počtvrté v kariéře.

Tobiáš bude mužstvu představen dnes dopoledne a již povede první trénink. "Rozhodli jsme se pro něj, protože je to kvalitní a úspěšný trenér, který má navíc s působením v Dynamu velké zkušenosti," uvedl sportovní manažer klubu Roman Rogoz. "Co nejrychleji se chceme dostat z pásma sestupu, po konci podzimu si to společně vyhodnotíme," naznačil, jaké úkoly nový kouč dostal.

Zástupci jihočeského klubu se v úterý rozhodli reagovat na neuspokojivé výsledky mužstva a jako první z ligového pelotonu sáhli v nové sezoně ke změně na trenérském postu. Stejně jako před rokem odvolalo vedení kouče už po čtyřech kolech, v nichž se Dynamu povedlo jen v jednom utkání bodovat.

ČTK

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.