Úterý 27. února 2024, svátek má Alexandr
130 let

Lidovky.cz

Sport

Fotbalová středa: Plzeň dohrává ligu ze srpna, Slavia pohár. Kdy odložené duely?

Stadion a hřiště v Hradci Králové dva dny před pohárovým duelem proti Slavii. foto: Martin Veselý, MAFRA

Dohrávka pohárového osmifinále v Hradci Králové a dva odložené zápasy Fortuna ligy v Mladé Boleslavi a v Jablonci. Mrazivému počasí navzdory se fanoušci v Česku mohou těšit na fotbalovou středu. Kdy se musí odehrát odložená utkání z víkendu, jejichž náhradní termíny jsou částečně potvrzené, a jaký je výhled na nadcházející 18. ligové kolo?
  7:36aktualizováno  13:06

Plzeň ve středu od 17.00 dohrává v Mladé Boleslavi utkání 6. kola ze srpna.

Tenkrát si ho odložila kvůli účasti v závěrečném play off o postup do Konferenční ligy na stadionu Tobolu Kostanaj a následnému pozdnímu návratu z Kazachstánu.

Takový postup umožňují řády. Navíc Plzeň se domů vrátila méně než 48 hodin před výkopem ligového utkání, i proto si mohla duel odložit.

Když kvůli nezpůsobilému trávníku Ligová fotbalová asociace (LFA) odložila sobotní souboj 17. kola v Jablonci, domácí tým se s Teplicemi okamžitě domluvil na náhradním termínu, kterým je středa 6. prosince od 17.00.

Fotbalová středa

Fortuna liga

Dohrávka 6. kola: Mladá Boleslav – Plzeň (17.00)

Dohrávka 17. kola: Jablonec – Teplice (17.00)

Mol Cup

Dohrávka osmifinále: Hradec Králové – Slavia (18.00)

Zbytek 17. kola Fortuna ligy

Bohemians – Slovan Liberec (středa 13. prosince 18.00)

Mladá Boleslav – Karviná (středa 13. prosince 17.00)

České Budějovice – Hradec Králové (středa 13. prosince 17.00)

Z dalších pěti odložených duelů dostaly v úterý nový termín jen tři. I proto, že Hradec Králové a Slavia mají na středu dlouho dopředu naplánovanou dohrávku pohárového osmifinále. A Plzeň s Boleslaví dohrávají zmíněné šesté dějství.

Ani příští týden se však nemohou dohrát duely Slavie ve Zlíně a Plzně v Ostravě, protože oba pohárové zástupce čekají závěrečné duely v základní části Evropské resp. Konferenční ligy. Slavia i Plzeň tak svá odložená utkání v lize odehrají až v novém roce.

Zbývající zápasy Bohemians – Liberec, Mladá Boleslav – Karviná a České Budějovice – Hradec Králové se odehrají ve středu 13. prosince, tedy za týden.

V rozpisu soutěží se píše, že kluby do 48 hodin předloží návrhy na náhradní termín. Všechna odložená utkání musí být sehrána do dvou týdnů od původního termínu utkání. Výjimkou je právě termínová kolize se zápasy v Evropě nebo akcí reprezentace. „V takovém případě se utkání odehraje v nejbližším možném termínu,“ píše se.

Když se kluby nedomluví, měl by se odložený zápas uskutečnit deset až dvanáct dní po původním termínu. Pokud v té době týmy nastupují v evropských pohárech, musí se hrát už tři až pět dnů po původním termínu.

„Výjimku může řídící orgán soutěže udělit pouze v případě, že utkání již nelze odehrát v podzimní části soutěže. V takovém případě musí být utkání, podle výše uvedených pravidel, odehráno do čtrnácti dnů od prvního utkání jarní části soutěžního ročníku.“

Jarná část sezony začíná 10. února.

Na podzim vedle ligových dohrávek a pohárového osmifinále Slavie v Hradci Králové jsou naplánována ještě dvě dějství Fortuna ligy.

Předpověď počasí nepředpokládá, že by hrací plochy měly být nezpůsobilé jako o uplynulém víkendu.

Pokud by pořadatelé měli o regulérnosti hřiště pochybnosti, vedení Ligové fotbalové asociace vyšle do dějiště utkání s předstihem delegované osoby, aby o osudu rozhodli.

Autor: