31. srpna 2010 21:20 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Doležal opustil Slavii, na svazu ale klub zastupuje dál

Petr Doležal, šéf fotbalové Slavie. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Doležal, šéf fotbalové Slavie. | foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

PRAHA S koncem srpna se uzavřelo působení Petra Doležala ve Slavii. I když o významný post přišel, zůstává dál jedním z členů výkonného výboru fotbalového svazu.

Odchod dlouholetého ředitele z červenobílého klubu byl avizován od června, ale formálně skončil teprve v úterý. Ve Slavii má Doležal stále podporu, kterou mu naposledy vyjádřil šéf klubu Tomáš Rosen.

"V tuto chvíli odchod z výkonného výboru rozhodně nezvažuju. Domluvili jsme se, že k tomu není důvod, i když jsem po pracovněprávní stránce ve Slavii skončil," řekl LN Doležal.

Zatímco v otázce toho, jestli má u týmu pokračovat trenér Karel Jarolím, se po nepovedené sezoně s Rosenem neshodli, v tomto případě našli společnou řeč. Kdyby se totiž Doležal rozhodl rezignovat, ztratily by ligové kluby už druhého ze čtyř zástupců, kteří hájí jejich zájmy ve třináctičlenné fotbalové vládě.

Co dál? Rozhodne se do konce roku
Pro připomenutí: od května je nezvěstný místopředseda svazu Miroslav Kříž a nové členy výkonného výboru může zvolit jedině valná hromada, která se sejde příští rok v únoru.

Doležal se domnívá, že do té doby bude schopný zastupovat kluby, i když ani v jednom už nepůsobí. "Na svazu jsem předsedou komise pro agenty hráčů a pověřený vedením legislativní rady. Mám klubům co dát." Jak moc se bude v českém fotbale angažovat i dál, to ještě Doležal neví. "Rozhodnu se do konce roku," uvedl.

Najdete na Lidovky.cz