18. září 2018 19:15 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Domácí zápasy se mají hrát doma, a ne v Americe, stěžuje si na rozhodnutí Španělů předseda FIFA

Lionel Messi si zahraje s Barcelonou v Miami. To se ale šéfovi FIFA nelíbí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lionel Messi si zahraje s Barcelonou v Miami. To se ale šéfovi FIFA nelíbí. | foto: ČTK/AP

CURYCH Šéf světového fotbalu Gianni Infantino nepovažuje za dobrý nápad hrát zápasy španělské ligy ve Spojených státech amerických. Nový projekt vedení La Ligy se předsedovi mezinárodní federace FIFA nezamlouvá. První duel v USA by měly odehrát Barcelona s Lionelem Messim a Girona na konci ledna v Miami.

Zástupci španělské nejvyšší soutěže v létě oznámili partnerství s nadnárodní společností Revelent, v jehož rámci by se měl v příštích 15 letech odehrát v každé sezoně vždy jeden soutěžní zápas v Severní Americe. 

Myšlenka však má řadu kritiků, k nimž se dnes připojil i Infantino.

„Raději bych viděl v USA špičkový zápas (zámořské soutěže) MLS než La Ligu,“ řekl předseda FIFA. „Ve fotbale platí zásada, že domácí zápasy mají být odehrány doma a ne v zahraničí,“ dodal.

Lionel Messi slaví.
Celta Vigo vs. Barcelona (spokojený Leo Messi).

Plán musí schválit americká i španělská federace a také konfederace UEFA i CONCACAF. Souhlas FIFA nutný není. 

„Ale FIFA by také měla vyjádřit názor na tuto záležitost, alespoň z toho důvodu, že to bude mít dopad na fotbal na globální úrovni,“ uvedl Infantino.

ČTK