Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dozvuky česko-slovenské bitvy: Vysvědčení pro české fotbalisty

Sport

  9:47
PRAHA - Jak se vám líbili čeští fotbalisté v utkání na Tehelném poli v utkání se Slovenskem (2:2)? Lidové noviny české reprezentanty ohodnotily za vás. Známkování je jako ve škole, 1 - znamená nejlepší výkon, 5 - naopak mizerný.

Jan Koller v zápse se Slováky. foto: ČTK

Anketa

Jak se vám zamlouvá hodnocení českých fotbalistů?

Souhlasím s ním 118
Některé fotbalisty bych ohodnotil jinak, celkově ale správný pohled 211
Mohlo to být lepší 128

PETR ČECH - 2-: Poprvé zasahoval až po 20 minutách, potom pravidelně likvidoval pokusy ze střední vzdálenosti bez stínu nejistoty. Často velmi přesně rozehrával.

ZDENĚK GRYGERA - 3: Trochu ve stínu všech ostatních obránců. Připomněl se žlutou kartou a nepřesnými střelami v závěru.

MICHAL KADLEC - 2: Na levé straně obrany je víc zvyklý a také platnější. Okouzlil i v jejím středu, kde se snadno přizpůsobil.

TOMÁŠ SIVOK - 1-: Překvapivý a dobrý Haškův tah. Ze Sivoka by mohl vyrůst stabilní reprezentační stoper pro další roky. Nejenže dobře bránil, ale také bylo těžké bránit jeho. Před přestávkou mu Slováci potrhali dres.

MAREK JANKULOVSKI - 3: I u něj je znát postupný "ústup ze slávy". Dřív létal podél levé strany mnohem dynamičtěji.

TOMÁŠ HÜBSCHMAN - 2: Po dvou přátelských zápasech podstoupil první ostrý test. V nové éře reprezentace má budoucnost jako "čistič" ve středu hřiště.

JIŘÍ ŠTAJNER - 3: Snad proto, že je holohlavý, pletli si ho centrující hráči často s Kollerem. K zakončení potřeboval, aby k němu míč doletěl po zemi, což se stalo pouze před přestávkou.

DAVID JAROLÍM - 4: Standardní výkon v českém dresu. Tedy nijak zvlášť oslnivý. A jako obvykle až příliš alibistický.

DANIEL PUDIL - 2: Příjemné překvapení, nejvíc v začátku zápasu. Potom pomalu uvadal, ale při prvním vyrovnávacím gólu se zase připomněl. Kdyby nezachoval chladnou hlavu ve stoprocentní příležitosti, české vyhlídky by poklesly.

JAROSLAV PLAŠIL - 2-: V 1. minutě kopnul nádherně přímý kop. Ale smůla – brankář Mucha ho vytáhl zpod tyče. Kdyby se trefil, mohl mít na konci zápasu alespoň vyrovnanou bilanci. Neodpustil si zbytečný faul, po kterém domácí proměnili penaltu.

JAN KOLLER - 4: Jeho gesto po odchodu z hřiště bylo víc než výmluvné. Při střídání zlostí nakopl platovou láhev. Z jeho dřívějších schopností zbyly tentokrát jen náznaky, ani jednou u slovenské brány vážněji nezahrozil. Bude lepší si pamatovat, že Kollerova kanonýrská éra skončila loni po Euru.

MILAN BAROŠ - 2: Na hřiště vlétl jako velká voda a energii si udržel. Za 35 minut toho stihl hodně – vyfauloval se na něm Hamšík a pohotově hlavou vstřelil poslední gól utkání.

TOMÁŠ NECID - 1-: Střídající útočníci zářili. Možný Kollerův nástupce předvedl, že může nejen uplatnit svoji výšku, ale také má vynikající techniku. Z Necidových kliček před prvním českým gólem se Slovákům úplně zamotala hlava.

Hráči, kteří hráli alespoň dvacet minut, jsou hodnoceni jako ve škole. Nejlepší 1, nejhorší 5.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat