6. května 2010 16:50 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Drogová válka vtrhla i na fotbal. Mafie zavraždila těhotnou ženu i trenéry

Vraždění je v Ciudad Juárez na denním pořádku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vraždění je v Ciudad Juárez na denním pořádku. | foto: Reprofoto

CIUDAD JUÁREZ Mexická mafie neušetří nikoho. V cestě za bohatstvím ležícím ve vývozu drog (především kokainu) do sousedních Spojených států se neštítí kartely vraždit nevinné fotbalové fanoušky na stadionech, v ulicích a popravit trenéry jednoho z místních amatérských klubů.

Třiadvacet tisíc obětí od roku 2006. Tolik mrtvých už si podle vlády mexického státu Chihuahua vyžádala drogová válka místních drogových kartelů, které loni pomáhala alespoň částečně krotit dokonce armáda. Série posledních vražd vyvrcholila v největším městě Ciudad Juárez vraždou fotbalových fanoušků, trenérů i hráčů amatérských týmů.

Účty si narkomafie vyřizovala při zápase místních klubů na předměstí. Účet? Hrozivý. Neznámí pachatelé nejprve postříleli o víkendu tři fanoušky, v pondělí poté přijeli auty ke hřišti a chladnokrevně postříleli pět hráčů z obou týmů. To ale nebylo vše.

O den později zastřelili těhotnou ženu, která seděla mezi diváky při sledování fotbalového zápasu. Vrahové následně popravili i trenéry obou mužstev. Vraždy jsou sice na severu Mexika téměř na denním pořádku, fotbal je ale pro středoamerickou zemi téměř posvátný a dají se tak očekávat případné další tvrdé protiúdery nejen policie (ta je mnohdy úplně bezmocná), ale především armády.

Samotné Ciudad Juárez (počtem obyvatel srovnatelné s Prahou) je známo jako nejkrvavější město v zemi a letos v jeho ulicích našlo smrt již téměř tisíc lidí.

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz