Úterý 25. června 2024, svátek má Ivan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

Dva týdny mimo hřiště. Fotbalisté Třince musí kvůli nakaženému hráči do karantény

Fotbalisté Třince jdou do karantény. Jeden z nich byl pozitivní na koronavirus. foto: Lukáš Filipec (fotbaltrinec.cz)

Aktualizováno
Třinec - Druholigový Třinec kvůli nejmenovanému fotbalistovi nakaženému koronavirem nastoupil do čtrnáctidenní karantény. Jde o hráče, v jehož rodině se nemoc covid-19 objevila v průběhu minulého týdne. Klubu nařídila izolaci hygienická stanice Moravskoslezského kraje.
  11:14aktualizováno  11:34

Ligová fotbalová asociace (LFA), která řídí profesionální soutěže, kvůli tomu odložila už třetí utkání Slezanů. Po zápasech s Vlašimí a Vítkovicemi nesehraje Třinec v nejbližší době ani duel s vedoucími Pardubicemi, který byl na programu ve čtvrtek.

Třinečtí fotbalisté ve čtvrtek podstoupili kontrolní testy a klub v pátek oznámil, že dopadly negativně. Hráč, v jehož rodině se nákaza vyskytla, však absolvoval odběry samostatně a jeho výsledek byl pozitivní.

Podle klubového webu byl z epidemiologického hlediska poslední významný kontakt s nakaženým hráčem 17. června. Od tohoto dne byla nařízena dvoutýdenní karanténa a tým bude znovu testován na jejím konci 1. července.

„O dalším postupu bude vedení soutěže jednat v nejbližších dnech a do té doby nebude LFA ani klub další záležitosti jakkoliv komentovat,“ uvedla Ligová fotbalová asociace. Situací se bude zřejmě zabývat na čtvrtečním zasedání Ligového výboru.

Jde o třetí případ covidu-19 v první a druhé lize, které po březnovém přerušení soutěží kvůli pandemii v květnu znovu zahájily sezonu. Po jednom pozitivním hráči měli před restartem nejvyšší soutěže v Mladé Boleslavi a mistrovské Slavii, oba se však již vyléčili a zapojili do tréninku. Identitu nakažených LFA ani kluby nezveřejňují.

Autor:

Rozdáváme kapky pro spokojená bříška ZDARMA
Rozdáváme kapky pro spokojená bříška ZDARMA

Hledáme 40 maminek, které s námi otestují probiotické kapky Kendamil. Tyto kapky jsou speciálně navrženy pro péči o střevní mikroflóru vašich...