Úterý 3. srpna 2021, svátek má Miluše
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Euro vydělalo 700 miliónů

Sport

  14:04
CURYCH - Ziskem 700 milionů eur skončilo pro UEFA fotbalové mistrovství Evropy, které se konalo v červnu v Rakousku a Švýcarsku. Oznámilo to dnes vedení evropské organizace, které má na starosti rozdělení této částky. Z ní celkem 450 milionů poputuje do pokladen všech 53 členských federací, zbylá částka připadne na mládežnické a ženské soutěže a trenérské či rozhodcovské kurzy.

Lístky na EURO. foto: ČTK

Oproti minulému šampionátu v Portugalsku zaznamenali pořadatelé větší příjmy ve všech oblastech, celkově to bylo 1,3 miliardy eur, zatímco v Portugalsku před čtyřmi roky činily příjmy 852 milionů. Největší sumu získali letošní organizátoři od televizních společností za vysílací práva (800 milionů eur), dále pak za sponzorské smlouvy (280 milionů) a vstupenky (220 milionů). Zároveň se ale také dvojnásobily náklady, které dosáhly výše 600 milionů eur.

Mezi klady více než třítýdenního turnaje jmenoval Martin Kallen, výkonný ředitel organizátorů, uspokojivou sledovanost televizních přenosů, celkovou bezpečnost bez vážných incidentů i hojné využití veřejné dopravy. Méně spokojeni už byli pořadatelé se špatným počasím v úvodu mistrovství, které ale nemohli ovlivnit, a především pak s černým trhem se vstupenkami.

"To je věčný problém. Přes veškerou snahu skončilo mnoho, mnoho lístků na černém trhu. Musíme zjistit, co je třeba udělat do příště, ale víme, že tento nešvar nemůžeme nikdy potlačit na sto procent," posteskl si Kallen.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny
LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny

Vítejte ve 4. týdnu letní soutěže. I v tomto týdnu vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi, hodnoťte výlety ostatním a vyhrajte jednu z 10 týdenních...

Mohlo by vás zajímat