Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Everton poprvé v sezoně prohrál, Leicesteru vystřelil výhru na Arsenalu Vardy

Fotbalisté Evertonu utrpěli první porážku v probíhajícím ročníku Premier League. foto: Reuters

Aktualizováno
Londýn - Lídr anglické fotbalové ligy Everton poprvé v sezoně prohrál. V 6. kole podlehl domácímu Southamptonu 0:2, na oba góly v prvním poločase přihrál Danny Ings. Everton teď vede tabulku už jen díky lepšímu skóre před obhájci z Liverpoolu, jeden bod ztrácí Aston Villa, která rovněž poprvé prohrála, ale má ještě zápas k dobru. Na jediný bod se k lídrovi přiblížil čtvrtý Leicester, který vyhrál na hřišti Arsenalu 1:0 a tři body z jeho hřiště veze poprvé od roku 1973.
  18:29aktualizováno  22:21

Anglická fotbalová liga - 6. kolo:

Southampton - Everton 2:0 (27. Ward-Prowse, 35. Adams), Wolverhampton - Newcastle 1:1 (81. Jiménez - 89. Murphy), Arsenal - Leicester 0:1 (80. Vardy)

Fotbalisté Southamptonu byli proti mužstvu trenéra Carla Ancelottiho odměněni za aktivitu po necelé půlhodině hry, kdy rychlou narážečku s Ingsem využil kapitán James Ward-Prowse.

Ve 35. minutě po Ingsově centru skóroval i díky lehké teči Che Adams. Hosté navíc v 72. minutě přišli o vyloučeného Lucase Digneho a na obrat se nevzmohli.

Jamie Vardy z Leicesteru překonává brankáře Arsenalu Bernda Lena
Tomáš Souček a Harry Kane v utkání Premier League.

Výhru Leicesteru zařídil Jamie Vardy, který ve dvanáctém startu proti Arsenalu vstřelil jedenáctý gól. S šesti brankami nejlepší střelec týmu v aktuálním ročníku přišel na hřiště po hodině hry, v 80. minutě se dostal do úniku s Cengizem Ünderem a jeho přihrávku hlavičkou v letu zakončil.