Čtvrtek 9. dubna 2020svátek má Dušan 21 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Exkluzivně: Košťál chystá rezignaci

ŽENEVA Porážka fotbalové reprezentace s Tureckem, která na Euru ukončila český sen o čtvrtfinále, nebyla derniérou jen pro trenéra Karla Brücknera a několik hráčů. Podle informací LN hodlá rezignovat i manažer týmu Vlastimil Košťál.

"Možná je třeba udělat komplexní změnu a vytvořit zcela nový realizační tým včetně manažera týmu. Ano, můj poslední krok ve funkci bude návrh jeho obsazení," potvrdil hodinu po utkání Košťál.

Ten už před šampionátem označil za cíl českého výběru postup mezi nejlepších osm účastníků Eura a zároveň připustil, že v případě jeho nesplnění je připraven z neúspěchu vyvodit osobní zodpovědnost. Nyní říká: "Porážka sice k mému rozhodnutí přispěla, ale nebyla jediným důvodem. Končí jedna éra a začíná nová. Já jsem k týmu přišel současně s trenérem Brücknerem, a proto mi připadá rozumné, abych s ním také odešel."

Národní tým ještě čtvrt hodiny před koncem utkání nad Turky vedl 2:0 a byl blízko k postupu. Hráči už možná přemýšleli nad pátečním čtvrtfinále ve Vídni proti Chorvatsku, jenže pak třikrát inkasovali a své účinkování na šampionátu zakončili nečekaným selháním.

"Ve fotbale se už pohybuji deset let, u národního týmu jsem šest let, ale takový pocit jsem ještě nezažil. Je to velký neúspěch. Je to pro mě horší než vyřazení v semifinále posledního Eura," přiznal Košťál. Podle něj je už nyní jasné, o kolik peněz národní tým přijde brzkým vyřazením. "Finanční dopad mám vyčíslený přesně, přijdeme zhruba o 70 milionů korun," uvedl manažer.

Košťál odmítl komentovat, kdy bude představen nástupce kouče Brücknera, ale konstatoval, že jeho jméno by mohlo být jasné do konce června. "Nechci to řešit překotně, nebylo by moudré bezprostředně po takovém zklamání dělat rozhodnutí, která by vedla k chybám. Ale oddalovat to také nechci," vysvětlil.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....