Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela
130 let

Lidovky.cz

Exšéfovi Bohemians hrozí kvůli přestupům hráčů až osm let vězení

Sport

  13:09
PRAHA - Bývalému řediteli fotbalového klubu Bohemians 1905 Lukáši Přibylovi a současnému předsedovi dozorčí rady Petru Svobodovi hrozí v souvislosti s přestupy trojice hráčů tři roky až osm let vězení.

Lukáš Přibyl mluví k fanouškům Bohemky. (duben 2010) foto: ČTK

Policie je od srpna viní z trestných činů poškození věřitele a porušení povinnosti v insolvenčním řízení. ČTK to dnes řekl státní zástupce Jan Lelek, který má případ na starosti. Přibyl se Svobodou obvinění odmítají.

"Můžu potvrdit, že policejní orgán obvinil osoby, které jednají za společnost Bohemians 1905, respektive jednaly," řekl Lelek a upřesnil některé informace, které se ve čtvrtek objevily v médiích. Potvrdil, že policie dvojici obvinila v souvislosti s přestupy hráčů z Bohemians 1905 do jiných fotbalových klubů. "Jedná se o přestup Jana Morávka, Marka Hovorky a Michala Škody," uvedl Lelek. Například za Morávka, který loni přestoupil do německého Schalke 04, klub inkasoval asi 70 milionů korun.

Stížnosti obviněných byly zamítnuty
Oba obvinění si proti usnesení o zahájení trestního stíhání podali stížnost, státní zástupce ji zamítl. "Předpokládám, že policejní orgán by vyšetřování mohl ukončit v horizontu dvou měsíců," doplnil Lelek.

Trestní oznámení na Přibyla se Svobodou podali správce konkurzní podstaty zkrachovalého FC Bohemians Praha Jan Draslar a člen věřitelského výboru a hráčský agent Pavel Vandas. Vedení Bohemians 1905 podle nich nesmělo prodávat hráče, kteří byli součástí konkurzu, bez vědomí Městského soudu v Praze. Představitelé FC Bohemians Praha tvrdí, že peníze za hráče měly skončit na účtu zřízeném správcem konkurzní podstaty.

Morávek s dresem Schalke.

Přibyl odmítl, že by s kolegy ve vedení Bohemians 1905 postupovali protiprávně. Vše považuje za pokračování snahy o další poškození klubu Bohemians 1905, který vede vleklé spory s FC Bohemians Praha. "Na základě několika na sobě nezávislých právních analýz jsme měli potvrzené, že byl přestup proveden naprosto v pořádku. Morávek byl hráčem Bohemians 1905 a klub je členem Českomoravského fotbalového svazu. I na fotbalové půdě nám bylo dáno za pravdu, když případ řešila odvolací a revizní komise," řekl ČTK ve čtvrtek Přibyl, který na konci října z Bohemians 1905 odešel.

Jde pouze o očernění jména Bohemians 1905, tvrdí Přibyl
Odmítá i to, že by peníze z přestupů měly skončit na jiném účtu, než kterým disponují Bohemians 1905. "Vše dopadne jako ve všech minulých případech. Jedná se jen o další snahu pana Vejsady (bývalý majitel FC Bohemians Praha) a jeho blízkých spolupracovníků očernit jméno Bohemians 1905 a lidí, kteří v klubu působili a působí," míní Přibyl. Dodal, že koncem léta předal policii důkazy, které mají vše "osvětlit". Právníci Bohemians 1905 naopak podle něho připravují právní kroky proti Vejsadovi a "jeho spojencům".

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!