15. srpna 2018 19:07 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

FAČR odsoudila Slavii: Kritika UEFA a Dynama je nesportovní a poškozuje český fotbal

Neuznaný gól Tecla byl jedním z citlivých momentů odvety | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Neuznaný gól Tecla byl jedním z citlivých momentů odvety | foto: ČTK/AP

PRAHA Fotbalová asociace ČR odsoudila výroky představitelů Slavie, kteří po vyřazení ve třetím předkole Ligy mistrů Dynamem Kyjev ostře zkritizovali rozhodčí i UEFA. Podle FAČR jsou podobné výroky za hranou a poškozují český fotbal.

Slavii se nelíbilo, že v prvním utkání v Praze skórovalo Dynamo poté, co sudí nepřerušili hru, přestože na hřišti byly dva míče. Zápas skončil remízou 1:1. 

V úterní odvetě v Kyjevě pak Slavia prohrála 0:2, když marně protestovala proti neuznanému gólu Stanislava Tecla a druhému gólu Dynama z ofsajdu.

Jan Sýkora (v modrém) v souboji se soupeřem z Dynama Kyjev.
Fotbalista pražské Slavie Tomáš Souček.

Předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík se po odvetě na sociálních sítích nevybíravě opřel do polských rozhodčích i místopředsedy UEFA Hrihorije Surkise, kterého vyzval k odstoupení. 

Ukrajinský funkcionář v letech 1993 až 2002 vedl Dynamo, jenž pod jeho vedením bylo kvůli korupci na tři roky vyloučeno z pohárů. Klub nyní vede Surkisův bratr Ihor.

Smazané tweety Jaroslava Tvrdíka.

Smazané tweety Jaroslava Tvrdíka.

„FAČR považuje výroky vedení Slavie po odvetě 3. předkola Ligy mistrů na hřišti kyjevského klubu za nesportovní a také za hranou respektu vůči UEFA, jejím představitelům i klubu Dynamo Kyjev,“ napsala fotbalová asociace dnes na svém webu.

„Rétoriku vedení Slavie vynesenou v emocích považuje FAČR zároveň za přehnanou a poškozující obecně český fotbal, a to nejen v očích vedení UEFA,“ stojí dále v prohlášení.

Smazaný tweet Tomáše Bůzka.

Smazaný tweet Tomáše Bůzka.

Asociace se snažila situaci mírnit i kvůli tomu, že česká reprezentace v září nastoupí proti Ukrajině v Lize národů. 

„FAČR si v této souvislosti také přeje, aby se mohly před blížícím se utkáním oba reprezentační tábory stoprocentně soustředit jen a pouze na sportovní aspekt nadcházejícího zápasu,“ dodala asociace v prohlášení.

ČTK

České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují
České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?