Pondělí 5. června 2023, svátek má Dobroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ubyla jedna Bohemka. Vejsada slibuje žalobu

Sport

  16:09
PRAHA - Místo dohody nastal překvapivý řez. Ze tří klubů s názvem Bohemians by měly od příští sezony zůstat v českém fotbale jen dva. Výkonný výbor Fotbalové asociace ČR totiž zrušil členství FC Bohemians Praha v konkurzu, kteří působí ve II. třídě pražského přeboru. Ve fotbalových strukturách zůstávají dál prvoligoví Bohemians 1905 a­druholigoví Bohemians Praha působící na Střížkově.

Michal Vejsada. foto: ČTK

Předseda FAČR Miroslav Pelta před zvolením prohlašoval, že spletitou kauzu bude řešit a dostane všechny její účastníky k jednacímu stolu. Nakonec však zvolil jiné řešení. "Stanovy nám umožňují vyloučit klub, který se nachází v insolvenci. Hlasovalo se a většina byla pro," oznámil Pelta novinářům na tiskové konferenci.

Zaskočil tím Michala Vejsadu, který byl posledním vlastníkem FC Bohemians Praha a dál hájí její práva. "Je to pro mě překvapení," řekl LN. "Pan Pelta nesplnil, co slíbil. Vůbec se mnou nejednal, jen jednou jsme mluvili po telefonu. Když jsem mu říkal, že se po Praze něco šušká o našem vyloučení, odvětil, že to není pravda." V pondělí se chystá podat žalobu vůči fotbalové asociaci. Argumenty pro vyloučení nepokládá za oprávněné. "Řádně hrajeme soutěž, platíme pokuty, máme zaplacenou kauci." Spor tím podle něj nekončí. "Naopak bude gradovat. Nacházíme se zpátky na úrovni roku 2004," připomněl Vejsada letopočet, kdy spory vypukly.

V Bohemians 1905 nepokládají zpřehlednění situace za definitivní vítězství. "Mohlo by to pomoci, i když si nedovedu představit, jaké to bude mít dosahy," uvedl předseda představenstva Dariusz Jakubowicz.

Autor: