26. října 2017 17:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Fanoušci Řecka a Chorvatska nesmí kvůli bezpečnosti na venkovní duely baráže

Chorvatští fanoušci nesmí na zápas do Řecka. Řekové zase do Chorvatska. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Chorvatští fanoušci nesmí na zápas do Řecka. Řekové zase do Chorvatska. | foto: Reuters

záhřeb/atény V barážovém dvojutkání o postup na fotbalové mistrovství světa mezi Chorvatskem a Řeckem nebudou na stadionech fanoušci hostujících týmů. Zástupci obou národních svazů se shodli na tom, že kvůli bezpečnostním důvodům nebudou hostujícím příznivcům prodávat vstupenky.

„O našem rozhodnutí jsme už informovali FIFA a UEFA,“ uvedl chorvatský svaz. První zápas se bude hrát 12. listopadu na stadionu Dinama v Záhřebu, odveta v Aténách je na programu o tři dny později.

Konfrontace řeckého a chorvatského fotbalu přinesla v minulých letech už několik konfliktů. Například vzájemný kvalifikační zápas o postup na mistrovství Evropy 2012 doprovázely bitky fanoušků v Aténách. 

Chorvati slaví gól v kvalifikaci MS
Chorvatští fanoušci hozeným dělbuchem zranili jednoho z pořadatelů.

V roce 2010 zase příznivci Dinama Záhřeb házeli před zápasem Evropské ligy kameny na autobus s hráči PAOK Soluň.

Nepřátelství mezi chorvatskými a řeckými fanoušky také napomáhají těsné vazby řeckých ultras na jejich srbské protějšky, kteří naopak mají velmi vyhrocené vztahy s Chorvaty.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz