Sobota 3. prosince 2022, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fanoušci Sparty demolovali po prohře v Ostravě stadion, pět z nich policie zadržela

Sport

  18:05aktualizováno  21:59
Ostrava - Pět mužů skončilo při utkání fotbalové ligy v Ostravě v rukou policie. Během zápasu příznivci Sparty demolovali zařízení stadionu, házeli části sedaček a pyrotechniku na plochu i do míst, kde se nacházeli pracovníci bezpečnostní agentury. Během utkání policisté zadrželi tři muže, další dva pak ještě po zápase. Oznámila to policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Baník Ostrava vs. Sparta. Maximální policejní nasazení v moravskoslezské metropoli. foto: ČTK

Během utkání museli na stadionu zasahovat policisté speciální pořádkové jednotky. Zadrželi tři muže ve věku 38, 32 a 27 let. „Orientační dechové zkoušky vykázaly hodnoty přesahující dvě promile alkoholu,“ řekla Holčáková. Muži jsou podezřelí z poškození cizí věci, výtržnictví a násilí proti úřední osobě.

Parádní bitvu rozhodl Baroš. Baník zdolal Spartu a na záchranu ztrácí už jen bod

„Dle prvotních informací přesáhla škoda, jež byla způsobena poškozením zařízení stadionu, 200.000 korun. Poškozeny byly desítky sedaček v sektoru, kde pobývali fanoušci pražského týmu,“ uvedla mluvčí.

Po utkání museli policisté řešit fyzický konflikt mezi fanoušky. Zadrželi šestatřicetiletého muže, který podle dosavadních zjištění zaútočil ve vlaku jedoucím z Ostravy na jednadvacetiletého mladíka.

„Orientační dechová zkouška podezřelého přesáhla 2,7 promile alkoholu. Výslech bude možné konat v době, kdy nebude ovlivněn alkoholem,“ řekla Holčáková. Pátým zadrženým byl sedmadvacetiletý muž, který z nástupiště hodil na vlak s fanoušky láhev. „V průběhu opatření byly pořízeny obrazové záznamy, které budou policisté dále analyzovat a zjišťovat totožnost osob, jež se dopouštěly protiprávního jednání,“ uvedla mluvčí.

Na utkání dohlížely desítky policistů, kterým pomáhali také strážníci. Zapojeni byli policisté pořádkové i dopravní policie, kriminalisté, specialisté z antikonfliktního týmu či speciální pořádková jednotka.

V Ostravě to byl první vyprodaný zápas od loňského května, kdy Baník slavil postup do ligy. Domácí vyhráli 3:2 a oživili naděje na záchranu. Baník na předposledním místě tabulky ztrácí na nesestupové příčky už jen bod.

Autor:

Mohlo by vás zajímat