20. září 2010 16:35 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Fanoušci Sparty vyrazili do Edenu. Zvláštní soupravou metra

Slavia - Sparta (policie zatýkala fanoušky při derby). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slavia - Sparta (policie zatýkala fanoušky při derby). | foto: ČTK

PRAHA Na tři stovky fotbalových fanoušků Sparty se dnes odpoledne sešlo před stadionem na Letné. Odtud vyrazili po 16:00 za doprovodu policistů do vršovického Edenu, kde se od 18:00 hraje derby pražských "S". Fanoušci pojedou metrem na stanici Strašnická a odtud půjdou pěšky na slávistický stadion. Dopravní podnik pro ně vypravil speciální vlakovou soupravu.

Průvod skandujících příznivců letenského klubu zastavil dopravu v okolí Hradčanské. Zhruba 300 hlídkujících policistů však zatím nezaznamenalo žádné incidenty. Sparťany převeze na Strašnickou zvláštní vlak, který nebude zastavovat v ostatních stanicích.

O bezpečnost v ulicích metropole se starají kriminalisté, dopravní policisté, pracovníci antikonfliktního týmu, pyrotechnici, psovodi se služebními psy a policisté na koních. V záloze je připravena speciální pořádková jednotka, ze vzduchu situaci monitoruje vrtulník.

Příznivci fotbalu se při vstupu na stadion nevyhnou standardním kontrolám. Spolu se vstupenkami budou pořadatelé kontrolovat občanské průkazy a neumožní vstup opilým lidem nebo těm, kteří by chtěli pronést pyrotechniku.

ČTK

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?