Neděle 28. dubna 2024, svátek má Vlastislav

Fantastický zápas přál Liverpoolu

22:59
LIVERPOOL/LONDÝN - Oslavou fotbalu se stala odveta čtvrtfinále Ligy mistrů mezi Liverpoolem a Asenalem. Šťastnější byla nakonec pro domácí. V Anglii se odehrála i druhá odveta, a také s vítězným koncem pro domácí Chelsea.

Abou Diaby (nahoře uprostřed) střílí gól Liverpoolu. foto: ČTK

Šest branek a skvostný fotbal, to byl dnešní večer v podání Liverpoolu a Arsenalu. Po úvodní remíze 1:1 musel Arsenal skórovat a povedlo se mu to poměrně záhy. Ještě do poločasu ale Reds odpověděli. Ve druhé půli se pak parádně trefil Torres. To ale nebylo nic proti neskutečnému sólu Walcotta, které zakončil Adebayor. Jenže pak se v hlavní roli ukázal rozhodčí a velmi přísnou penaltou v podstatě rozhodl o postupu hráčů z města Beatles.

Sólo Walcotta před druhou brankou Arsenalu (video)

První semifinálovou dvojici v Lize mistrů s nimi vytvoří Chelsea. Na svém stadioně Blues bez zraněného gólmana Petra Čecha brzy rozhodl zápas s Fenerbahce a výhrou 2:0 odčinili týden starou porážku 1:2 z Istanbulu.

Liverpool - FC Arsenal 4:2 (1:1)
Branky: 30. Hyypiä, 69. Torres, 86. Gerrard z pen., 90.+3 Babel - 13. Diaby, 84. Adebayor. Rozhodčí: Fröjdfeld (Švéd.).

První zápas: 1:1.