30. srpna 2011 10:40 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Fenin změní dres. Možná odejde do Izraele

Martin Fenin. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martin Fenin. | foto: ČTK

BERLÍN Německý druholigový Eintracht Frankfurt obdržel nabídku od klubu, který hraje mezinárodní soutěže, na přestup českého útočníka Martina Fenina. Řekl to sportovní ředitel fotbalistů Eintrachtu Bruno Hübner. Vedení podle něj nabídku akceptovalo a čeká už jen na hráčovo vyjádření.

Jméno zájemce odmítl prozradit. Z týmů, o nichž se spekuluje v tisku, se Hübnerova charakteristika hodí na izraelský Hapoel Tel Aviv.

"Celé to už je jen v rukou Martina Fenina," prohlásil Hübner na adresu čtyřiadvacetiletého bývalého reprezentanta, s nímž už trenér Frankfurtu Armin Veh kvůli slabým výkonům v mužstvu nepočítá. Hübner podle Hesenského rozhlasu nezastíral, že by Feninův odchod klubu pomohl jak po sportovní, tak ekonomické stránce.

"Jeho vývoj byl za poslední dva roky negativní," poznamenal sportovní šéf Eintrachtu, kam český útočník přišel v prosinci 2007 z Teplic za zhruba 3,5 milionu eur (dnes asi 84 milionů korun). Tato částka by se nyní Frankfurtu hodila, neboť po letošním sestupu z bundesligy očekává ztrátu okolo pěti milionů eur.

Přestup komplikuje Feninova touha po vysokém platu

Hübner proto nevyloučil, že před středečním vypršením letní přestupové lhůty odejdou i další hráči. Trenér Veh by naopak chtěl místo Fenina přivést ještě nejméně jednoho kvalitního útočníka, například Roba Frienda z Herthy Berlín.

Na něj ale tým bez prodeje fotbalistů nemá peníze. "V příštích dnech k něčemu dojde," řekl pondělnímu vydání Frankfurter Neue Presse sám Fenin, který už dříve připustil změnu dresu. "Chtějí, abych šel, a dělají pro to všechno," dodal šestnáctinásobný český reprezentant, který chce zůstat v zahraničí.

O jeho služby podle německých médií projevil zájem bundesligový nováček z Augsburgu, druholigová Chotěbuz a Hapoel Tel Aviv, který postoupil do základní skupiny Evropské ligy. Zatímco Augsburg úvahy o angažování autora tří reprezentačních gólů dementoval, Izraelci zájem potvrdili. Podle tamního magazínu One ale jednání komplikují Feninovy vysoké platové požadavky.

ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.