Pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ferguson lhal: Zraněný jsem nebyl, říká Wayne Rooney

Sport

  14:20
PRAHA - Wayne Rooney se ve dvou zápasech neobjevil v sestavě Manchesteru United. Podle slov manažera Fergusona, ho trápil zraněný kotník. O pár dnů později ale Rooney na reprezentačním srazu zranění vyvrátil a nařkl Sira Alexe Fergusona ze lži. Jak tento spor skončí? Přestoupí Rooney?

Manchester United - Rangers FC (Wayne Rooney) foto: Reuters

Že by Manchester United přišel o svůj klenot Waynea Rooneyho? Vypadá to tak. Sir Alex Ferguson svého nejlepšího útočníka kvůli údajnému zranění kotníku nepostavil do dvou utkání po sobě: proti Valencii, posléze ani se Sunderlandem.

Ale Rooney chtěl hrát a navíc nastoupit mohl. Sám na reprezentačním srazu potvrdil, že ho žádné zranění netrápilo. "Nevím, proč to Ferguson řekl. Za poslední dva měsíce jsem nevynechal jediný trénink," vyvrátil Fergusonovy výmluvy Rooney.

Wayne Rooney (24, Anglie) vyhrál anketu o nejošklivějšího hráče MS. Přezdívá se mu také Shrek.

Tento fakt potvrdil i fyzioterapeut národního mužstva, který Rooneyho sledoval před utkáním anglické reprezentace s Černou Horou. "Já mohu mluvit pouze o sedmi dnech, které Wayne strávil s reprezentací, v nichž nevynechal jediný trénink. Byl v pořádku a schopen nastoupit," řekl fyzioterapeut Gary Lewin.

Tato slovní přestřelka se vyklubala na povrch v tu nejméně vhodnou dobu, alespoň pro fanoušky Reds. Rooneymu končí smlouva a novou se zdráhá podepsat. Anglický reprezentant by jistě nevydržel dlouho bez práce. Do svých řad by ho brali manažeři Realu Madrid, Manchesteru City, či londýnské Chelsea. Schyluje se k přestupově senzaci?