Neděle 1. srpna 2021, svátek má Oskar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

FIFA chce ještě rozšířit povinná vyšetření srdce

Sport

  20:33
ŽENEVA - Už nejen účastníky fotbalového mistrovství světa, ale i fotbalistky a hráče juniorských kategorií čekají na vrcholných podnicích detailní prohlídky srdce. Lékařská komise mezinárodní federace FIFA je totiž stále znepokojena pokračujícími úmrtími hráčů, a tak dnes rozhodla o přípravě nových směrnic.

Antonio Puerta, španělský talent, který zemřel na zástavu srdce 28. 10. 2007. foto: ČTK

Každý profesionál by podle komise měl pravidelně navštěvovat specialisty na kardiovaskulární systém. "Zatím to berte jako doporučení celému fotbalovému světu, všem fyzioterapeutům a lékařům, kteří s profesionály přicházejí do kontaktu," oznámil předseda lékařské komise Jiří Dvořák. Pokud snaha jeho komise vyjde, budou prohlídky závazné pro účastníky na všech turnajích pořádaných FIFA.

Nová iniciativa FIFA sklidila velmi pozitivní odezvu u neziskových organizací, které se prevencí cévních onemocnění zabývají. Jen za poslední rok zažil vrcholový fotbal čtyři úmrtí přímo při zápase.

Autor:
Témata: FIFA, Jiří Dvořák

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...