Sobota 24. února 2024, svátek má Matěj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

Finále poháru bude. S řadou omezení a s méně diváky, hráči si medaile převezmou sami

Radost fanoušků Sparty z gólu do sítě Liberce foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Liberec - Vrchol domácího poháru se uskuteční v Liberci již ve středu, zatím ho ale provází řada komplikací. Mimo jiné proto, že v místě konání je jedno z nových ohnisek koronaviru v Česku.
  10:46

Finále českého poháru se tradičně hrávalo na neutrálních hřištích, letos poprvé tomu tak nebude. Duel mezi Spartou a Libercem se uskuteční na stadionu hůře postaveného celku v ligové tabulce před semifinálovými boji, tedy v Liberci.

Jenže fotbalový stadion U Nisy naráží na pár potíží.

V prvním případě se jedná o kapacitu. Vláda sice schválila, že do hlediště může až pět tisíc fanoušků, zároveň ale zavedla několik dalších restrikcí.

Jan Kuchta z Liberce se raduje ze vstřeleného gólu.
Hráči Liberce se radují z prvního gólu.

„Standardní opatření dle aktuálního protokolu Ligové fotbalové asociace, tedy snížená kapacita stadionu, rozdělení do čtyř samostatných zón, zvýšené požadavky na hygienická opatření a podobně. S jedinou schválenou výjimkou v podobě umožnění účasti hostujících fanoušků,“ vyjmenoval mluvčí Slovanu Tomáš Černogurský, jakých opatření se musí klub držet.

Právě nízká kapacita stadionu neumožní dát do prodeje všech pět tisíc lístků. Bylo jich tak k dispozici pouze 2300 a všechny už mají své majitele. „Už nemáme žádné vstupenky. Všechny, které jsme dostali k distribuci, jsou vyprodané. Měli jsme jich zhruba 500,“ prozradil ředitel komunikace Sparty Ondřej Kasík.

Samotné snížení kapacity však nebude jediným opatřením. Fanoušci budou muset sedět v rozestupech a dbát hygienických zásad. Také se ještě rozhodne, zda budou muset být v rouškách. Organizátor, tedy Fotbalová asociace České republiky (FAČR), se snaží dodržet veškerá nařízení.

„Pro maximální naplnění hygienických opatření v předstihu došlo ke kompletní dezinfekci stadionu, instalování mobilních dezinfekčních prostředků a také měřičů tělesné teploty,“ prozradil mluvčí FA ČR Michal Jurman.

Omezení se dotknou i obou týmů. „Každý člen organizačního štábu, který s nimi přijde do styku, musel povinně absolvovat test na covid-19, zrušeny jsou standardní mediální pozápasové aktivity typu mixzóny a tiskových konferencí,“ řekl.

„Po samotném utkání nedojde ke standardnímu předávání medailí hráčům, rozhodčím a členům realizačních týmů z rukou představitelů FA ČR. Medaile si všichni aktéři finále vezmou sami, předseda asociace Martin Malík následně pouze předá pohárovou trofej kapitánovi vítězného týmu,“ prozradil plány.

Dalším problémem však je, že v Liberci momentálně vzniklo ohnisko nákazy.

„Zaregistrovali jsme informaci o jednom ohnisku v městě Liberci, které ale nemá žádnou souvislost s fotbalem či místním klubem. Hygienická opatření jsou navíc v souvislosti s finále nastavena tak, aby bylo riziko přenosu nákazy zcela eliminováno. Změna místa utkání i vzhledem k nastaveným opatřením a veškeré logistice na poslední chvíli možná není a nevidíme k tomu ani důvod,“ uklidnil fanoušky Jurman.

Nuda v BRuNU nehrozí. Vyhrajte vstupenky do zábavního parku
Nuda v BRuNU nehrozí. Vyhrajte vstupenky do zábavního parku

V Moravské metropoli se rozkládá zábavní park BRuNO, který přináší nekonečné možnosti pro aktivní odpočinek jak pro děti, tak i pro dospělé. Maskot...