Úterý 27. února 2024, svátek má Alexandr
130 let

Lidovky.cz

Sport

Slavia prý o odložení zápasu se Zlínem žádala. Liga to odmítá, Tvrdík zuří

Jaroslav Tvrdík na tréninku fotbalistek Slavie foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Pět utkání 17. kola už Ligová fotbalová asociace (LFA) odložila, zápas fotbalistů Slavie ve Zlíně však stále v plánu je. Pražský klub podle šéfa Jaroslava Tvrdíka žádal o jeho odsun, ale neuspěl. Vedení soutěže však odmítá, že by jakoukoliv oficiální žádost obdrželo. V prohlášení navíc uklidňuje tím, že do výkopu zbývá ještě den a celou situaci monitoruje.
  17:11aktualizováno  19:18

„Žádnou oficiální žádost ze strany Slavie jsme neobdrželi,“ tvrdí zástupci ligy.

Něco jiného nicméně napsal Tvrdík v příspěvku, který během odpoledne zveřejnil.

„Slavia požádala LFA z důvodu nebezpečné cesty pro autobus a vozidla klubu a našich fans, z důvodu obavy o zdraví hráčů i regulérnost soutěže o odložení zápasu ve Zlíně. Naše žádost byla zamítnuta. Takže v 16:00 vyrážíme,“ uvedl na sociální síti X.

„LFA v posledních dnech kvůli počasí detailně a pečlivě sleduje dění na všech stadionech a Zlín není výjimkou. Současný stav hrací plochy je na Letné vyhovující k odehrání zápasu se Slavií a dle předpovědi počasí by se na tom nic měnit nemělo ani v neděli. Do startu utkání navíc zůstává více než den,“ uklidňuje asociace.

Tvrdík reagoval bleskově. Slavia prý sice nepodala oficiální žádost, ale k odmítnutí ze strany LFA došlo.

„Jeden telefonát předsedy představenstva, tři telefonáty prvního místopředsedy (CEO klubu) a rozsáhla sms korespondence, ze které je jednoznačné, že LFA žádosti Slavie v žádném případě nevyhoví,“ zlobí se Tvrdík.

„Schovávat se za to, že nepřišla v sobotu odpoledne oficiální (žádost) na brandovaném papíru, je absolutní vrchol dnešního dne. Vedení LFA potřebuje změnu a v únoru ji předložíme!“ doplnil první muž Slavie.

Své rozhořčení ještě zakončil fotkou z autobusu, který prý kvůli sněhu stojí v koloně, takže se cesta pravděpodobně protáhne. „Počítáme s příjezdem kolem třetí ráno,“ doplnil následně.

Ředitel slávistické komunikace Jakub Splavec poté potvrdil, že Slavia v reakci na prohlášení LFA poslala i oficiální žádost o odložení utkání, jelikož se situace ve Zlíně nelepší. O osudu zápasu se zřejmě rozhodne až během neděle.

V sobotu se z pěti duelů hrálo pouze v Olomouci. V neděli jsou na plánu ještě utkání Sparty v Pardubicích a právě Slavie se Zlínem. Mělo se hrát i v Ostravě, ale střetnutí Baníku s Plzní LFA také odložila.

Autor:

Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny
Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny

Tentokrát přinášíme soutěž pro všechny kreativní duše, které milují práci s látkami. Tři výherci získají šicí balíček od Funny Bunny, který dodá...