Pondělí 22. dubna 2024, svátek má Evženie
130 let

Lidovky.cz

Sport

Staněk nestihne začátek jara, kvůli zranění nepomůže Slavii asi šest týdnů

Brankář Jindřich Staněk během posilovacích cvičení na slávistickém soustředění v Algarve. foto: SK Slavia Praha

Brankář fotbalové reprezentace Jindřich Staněk bude chybět Slavii asi šest týdnů a nestihne začátek jarní části sezony. Zimní posila z Plzně se zranila na soustředění v portugalském Algarve.
  18:50

Podle Slavie měl Staněk na soustředění problémy s lýtkem, přesto v sobotu za nový klub poprvé nastoupil. Svou premiéru proti Pekingu Kuo-an ale nedochytal, v 32. minutě přepustil místo mezi třemi tyčemi Ondřeji Kolářovi.

Nyní je jisté, že 11. února v lize proti Jablonci nastoupí buď Kolář, nebo Aleš Mandous. Staňkův start je v ohrožení pro pohárové čtvrtfinále se Spartou (28. února) i následné ligové derby (3. března). Osmifinále Evropské ligy čeká svěřence kouče Jindřicha Trpišovského 7. a 14. března. Národní tým sehraje první letošní zápasy za dva měsíce, nejprve se 22. března představí v přípravě v Norsku a o čtyři dny později přivítá Arménii.

Kromě sedmadvacetiletého gólmana má zdravotní problémy i další reprezentant Tomáš Holeš, jehož trápí svalové zranění, brzy by se však měl znovu zapojit do tréninku. Zhruba týden bude mimo hru norský záložník Conrad Wallem, jeho krajana Sheriffa Sinyana vyřadí svalové zranění asi na měsíc.

Nizozemská posila Mohamed Ihattaren se po soustředění připojil k B-týmu, s nímž bude nadále pracovat na zlepšení kondice.

Autor: