Pátek 2. prosince 2022, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hušbauer: Postup je sci-fi, ale výhrami zkusíme neúspěchy odčinit

Sport

  21:00
PRAHA - Měl by být tím, kdo v české fotbalové reprezentaci v závěrečných zápasech kvalifikace mistrovství světa na Maltě a v Bulharsku nastoupí na místě chybějícího kapitána Tomáše Rosického. Záložník pražské Sparty Josef Hušbauer by se rád ukázal, hlavně ale věří, že národní tým zbylé dva zápasy zvládne a co nejvíce si vylepší koeficient pro další kvalifikaci o účast na mistrovství Evropy.

Arménský obránce Hrajr Mkojan (vlevo) a záložník české reprezentace Josef Hušbauer bojují o míč foto: ČTK

Postup na světový šampionát do Brazílie už je podle Hušbauera spíše v rovině sci-fi, byť Čechům ještě zůstaly poslední zbytky naděje. "Naděje je hodně malá. I kdybychom náhodou vyhráli oba dva zápasy, tak to nezáleží jen na nás, ale i na tom, jaké budou výsledky v naší i v ostatních skupinách. Muselo by nám pomoci hodně okolností, dá se říct, že je to sci-fi," řekl Hušbauer. "Na druhou stranu se může stát cokoliv. Můžeme dvakrát vyhrát, může nám pomoct, když Arméni porazí Bulhary. Bylo by to ale hodně o štěstí. Každopádně musíme zvládnout zápas s Maltou a hodně napoví, jak budou ostatní výsledky," doplnil sparťanský záložník.

I když už český tým pravděpodobně nedosáhne na druhé místo, z něhož by mohla vést cesta do baráže, podle Hušbauera je hodně důležité zvládnout oba zbylé zápasy. "Potřebujeme nějaké body, abychom v další kvalifikaci byli v co nejlepším koši. Musíme tak k tomu přistoupit a zvládnout ty dva zápasy, abychom trošku odčinili to, co se nám nepodařilo," prohlásil Hušbauer. Dočasný kouč Josef Pešice naznačil, že s ním počítá na pozici podhrotového hráče za kapitána Rosického, který na žádost Arsenalu zůstal v Londýně a z nominace vypadl.

Sparta - Baník. Hušbauer a Lukeš

"Určitě bych byl rád, kdybych zase dostal větší prostor se ukázat. Když jsou Vláďa Darida a Tomáš Rosický zranění, věřím, že bych zase mohl naskočit od první minuty. Byl bych rád, kdybych dostal větší šanci," uvedl Hušbauer. Malta podle něj už dávno není trpaslíkem jako před pár lety. "Když jsme s nimi hráli v Plzni, sice jsme vyhráli 3:1, ale oni nehráli vůbec špatně. Nikde nedostávají nějaké velké příděly 0:4, 0:5. Každý soupeř s nimi měl problémy," varoval Hušbauer.

Autoři: ,

Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP
Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP

Honí vás mlsná? Co místo bramborových chipsů sáhnout po červících? Budete se divit, ale takhle pochoutka se skvěle hodí pro narozeninové oslavy,...