Messi má další rekord, Barcelona ale jen remizovala

20:30aktualizováno  22:31
BARCELONA - Fotbalisté Barcelony jen remizovali v 29. kole španělské ligy na hřišti Celty Vigo 2:2. Další rekord ale zaznamenal Lionel Messi, který se trefil v 19. utkání v řadě a v zápasech jdoucích po sobě tak skóroval proti všem soupeřům v La lize. Celkem v ní má na kontě v této sezoně už 43 tref. Real Madrid nevyužil šanci stáhnout náskok hlavního rivala, se Zaragozou se také podělil o body (1:1) a na druhém místě dál ztrácí na Barcelonu 13 bodů.

Fotbalista Barcelony Lionel Messi foto: Reuters

Katalánský velkoklub musel výsledek otáčet, protože prohrával od 33. minuty po trefě záložníka Nacha Insy, který zaznamenal první branku v sezoně. Za pět minut bylo vyrovnáno, když Tello zužitkoval přesný pas Messiho. Tello pak oplatil Messimu gólovou přihrávku v 73. minutě a přispěl tak k jeho rekordní trefě. Ke třem bodům to však Barceloně nestačilo, dvě minuty před koncem rozhodl o dělbě bodů Borja Oubina.

Celta Vigo bodovala poprvé po čtyřech zápasech, přesto zůstala v sestupovém pásmu. Patří jí osmnáctá pozice. Real prohrával v Zaragoze už od šesté minuty po první ligové trefě Ríose Rodriho. Za hosty odpověděl přesnou střelou k tyči šest minut před přestávkou Cristiano Ronaldo. Další gól už nepadl a Real ztratil body poprvé po šesti ligových výhrách. Útočník Málagy Júlio Baptista se ve španělské lize trefil poprvé od října 2011.

Brazilec, který se vrátil po vleklém zranění pravého chodidla po 16 měsících na trávník v únoru, rozhodl duel účastníka čtvrtfinále Ligy mistrů na hřišti Vallecana. Málaga na stadionu Vallecas vedla po gólu obránce Weligtona, brzy však srovnal Piti. Baptista rozhodl v 55. minutě a vítězství brankou na konečných 3:1 ještě pojistil čtyři minuty před koncem Pedro Morales.

Španělská fotbalová liga - 29. kolo

Vallecano - Málaga 1:3 (31. Piti - 22. Weligton, 55. Júlio Baptista, 86. Morales)

Vigo - FC Barcelona 2:2 (38. Insa, 88. Oubina - 43. Tello, 73. Messi)

Zaragoza - Real Madrid 1:1 (6. Rodri - 38. Ronaldo)