Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Rajtoral: Plzeň si za práci reprezentaci zaslouží

Sport

  22:16
PRAHA - Fotbalová reprezentace se poprvé představí na stadionu Plzně, což přivítali zejména hráči národního týmu z místní Viktorie. Například František Rajtoral doufá, že v kabině bude moci sedět na svém obvyklém místě, aby si nemusel vyklízet skřínku. Také věří, že plzeňští fanoušci přijdou povzbudit i reprezentaci a pomohou jí k potřebné výhře nad Maltou.

Zleva František Rajtoral, Petr Jiráček a Tomáš Pekhart při tréninku fotbalové reprezentace foto: ČTK

"Jsem rád, že se to hraje v Plzni, protože se tam za tři roky udělalo strašně moc práce. Věřím, že přijdou lidi a podpoří nás. I když samozřejmě záleží na tom, jak se budeme prezentovat," řekl Rajtoral na dnešním srazu reprezentace. Že se bude hrát na stadionu, kde je téměř každý den, ale jako velkou výhodu nebere. "Jen v tom, že znám prostředí. Ale nic víc bych v tom nehledal," dodal.

Výhodou by ale mělo být, že na rozdíl od svých klubových spoluhráčů si nebude muset vyklízet svoji skřínku v plzeňské kabině. "Normálně se v reprezentaci sedí v kabině podle čísel, ale snad teď bude výjimka a já s Vláďou Daridou a Davidem Limberským si budeme moci nechat naše místa v šatně. Ostatní kluci z Viktorky je budou muset ve středu vyklidit, aby se tam mohla usadit reprezentace," řekl Rajtoral.

"Kdybych si ji měl vyklízet i já, trvalo by mi to dlouho. Mám tam totiž docela bordel," přiznal. Ač byl dlouho hlavně pravým obráncem, v poslední době nastupuje v Plzni spíše na pravé straně zálohy. Zatím se však nebavil s trenérem reprezentace Michalem Bílkem, na který post s ním počítá on. "Já jsem hlavně rád, že jsem vůbec nominovaný. Je na trenérovi, kam mě postaví. Nechci říci, že jsem univerzál, ale na obou postech se cítím dobře," řekl Rajtoral.

"Plzeň teď podává takové unavené výkony"

"Už jsem si i zvykl na jiné náběhy a pohyb v záloze," dodal. S Viktorií mu poslední soutěžní zápasy nevyšly podle představ, Plzeň dvakrát remizovala a dvakrát prohrála. Navíc v posledních dvou duelech nedala gól. "V lize to teď nebylo ideální, což jsme korunovali prohrou v Příbrami. Je pravda, že náš výkon byl takový unavený, ale na únavu z náročného programu bych to nesváděl. Já se tedy cítil docela dobře. Asi to bylo i absencí Pavla Horvátha," připustil Rajtoral.

"Po reprezentaci hrajeme s Jabloncem, tak budeme mít možnost si napravit reputaci," dodal. Nyní se chce ale hlavně soustředit na reprezentaci, kterou čekají kvalifikační zápasy s Maltou a Bulharskem. "Chtěli bychom v nich udělat šest bodů a doufám, že to tak bude. Nechci říct, že si nepřipouštíme nic jiného, ale chceme vyhrát. Kdybychom pak měli v tabulce sedm bodů, tak by to byl dobrý start do kvalifikace," řekl Rajtoral.

"Malta je už ale kvalitní, není to jak dřív, kdy hrála druhé housle. Ukázala to i proti Itálii, která se s ní trápila. Věřím, že k tomu přistoupíme tak, abychom uhráli pozitivní výsledek," dodal. Nálada v reprezentaci je prý i přes nepřesvědčivé poslední výkony dobrá. Ovlivnit by ji neměly ani nedávné události mezi Plzní a Spartou, přestože jsou v týmu tři Plzeňáci a sparťan Josef Hušbauer.

"Co jsem měl možnost poznat Pepu, tak je to v pohodě kluk. My snad taky. Že bychom na sebe koukali skrz prsty, to rozhodně ne. Úplně normálně v pohodě," uvedl Rajtoral. Vzájemný zápas, ve kterém Plzeň vyhrála 1:0 po kontroverzní penaltě, zřejmě ale spolu proberou. "Asi si k němu něco řekneme, ale Pepa nám stejně může tak maximálně pogratulovat k vítězství," dodal.

Autor: