Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Manchester United otočil zápas s QPR a vede anglickou ligu

19:04aktualizováno  20:55
MANCHESTER - Fotbalisté Manchesteru United otočili v anglické lize v závěrečné půlhodině zápas s Queens Park Rangers, vyhráli 3:1 a po neúplném 13. kole se posunuli do čela tabulky. Londýňané nastoupili k padesátému vzájemnému utkání pod vedením dvojice asistentů Bowena a Niedzwieckiho, kteří dočasně nahradili v týdnu odvolaného trenéra Hughese.

Fotbalista Manchesteru United Robin van Persie (vpravo) a Clint Hill z Queens Park Rangers foto: Reuters

Toho by již v příštím zápase měl nahradit bývalý kouč Tottenhamu Redknapp. Hosté, kterým se na Old Trafford nedaří a nedokázali tam vyhrát již deset let, se dostali překvapivě do vedení, když se v 52. minutě prosadil z malého vápna Jamie Mackie. Za domácí, do jejichž sestavy se po zranění vrátil útočník Rooney, vyrovnal o dvanáct minut později důraznou hlavičkou Evans.

Za další čtyři minuty otočil výsledek přesnou střelou Fletcher a skóre uzavřel v 72. minutě svou pátou ligovou trefou Hernández. QPR zůstali i po třinácti kolech bez vítězství poslední. Naopak United napravili minulé prohry 0:1 v lize s Norwichem a v Lize mistrů s istanbulským Galatasarayem.

Arsenal uhrál na hřišti Aston Villy bezbrankovou remízu a zůstal na šestém místě. Londýnský celek v Birminghamu nenavázal na poslední domácí výhry s Tottenhamem a Montpellierem v LM a poprvé po sedmi zápasech vyšel střelecky naprázdno. Ani na lavičce hostujícího týmu zatím nebyl reprezentační kapitán Tomáš Rosický, který už ale doléčil zranění achilovky a od příštího týdne by měl být připraven nastoupit.

Výsledky 13. kola Premier League

Sunderland - West Bromwich 2:4 (73. Gardner, 87. Sessegnon - 30. Gera, 44.Long, 81. Lukaku z pen., 90. Fortune)

Everton - Norwich 1:1 (12. Naismith - 90. Bassong)

Manchester United - QPR 3:1 (64. Evans, 68. Fletcher, 72. Hernandéz - 52. Mackie), Stoke - Fulham 1:0 (26. Adam)

Wigan - Reading 3:2 (58., 68. a 90.+2 Goméz - 35. Morrison, 79. vlastní Al Habsi)

Aston Villa - Arsenal 0:0