23. listopadu 2011 21:47 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Fotbalisté Plzně: Měli jsme přidat další góly

Fotbalisté Plzně slaví vítězství. Čelem je Michal Ďuriš | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotbalisté Plzně slaví vítězství. Čelem je Michal Ďuriš | foto: Reuters

MINSK Velké nadšení tryskalo z týmu fotbalistů Plzně po první výhře v Lize mistrů nad Borisovem, která pootevřela českému mistrovi dveře do jarních kol Evropské ligy. Trenér Pavel Vrba měl radost především z toho, že jeho mužstvo opět předvedlo kvalitní výkon a přiblížilo si setrvání v evropských pohárech. Litoval jen zbytečně nervózního závěru, který nemusel přijít, pokud by Viktoria proměnila další velké šance.

Vrba ale tým především chválil. "Zápas jsme zvládli velmi dobře. Už úvod naznačil, že si můžeme připravit nadějné situace. Nějaký čas je držel brankář, ale pak přišel gól a naše uklidnění," vrátil se k prvnímu poločasu.

Po pauze ale Plzeň především bránila. "Škoda jen, že jsem nepřidali další gól, akce Petržely a Koláře si o to říkaly. Ale naštěstí jsme to zvládli a výhry si ohromně vážíme. Pokračování v pohárech by pro nás bylo velkou odměnou za vydařený podzim," uvedl trenér v rozhovoru pro Českou televizi.

Za úspěchem prý stojí i zvýšené sebevědomí týmu. "Hráči získávají zkušenosti každým zápasem, někteří je navíc přenášejí mezi reprezentací a klubem a oběma stranám to jde k duhu," připomněl, že klíčovými oporami byli znovu také hráči, kteří zasáhli do baráže o mistrovství Evropy.

ČTĚTE TAKÉ

Navrátilec do branky Marek Čech věděl, že bude chytat, už v úterý. "Měl jsem proto dost času se nachystat a teď mám radost, že jsem byl u této důležité výhry na trávníku. Nejsložitější z pohledu brankáře byly některé tečované střely a závary, přehledu nepomohla ani mlha, která se na stadion snášela," prohlásil.

Oslavovaným hrdinou byl znovu slovenský útočník Marek Bakoš, který se v letošní soutěži trefil poosmé, z toho podruhé v základní skupině. "Nechali jsme na hřišti všechno, ale tři nečekané body nám patří a máme už jarní poháry blízko, což bude dobrá zpráva i pro naše fanoušky, protože by se mohlo hrát už v Plzni," připomněl, že podzimní pohárové duely Západočeši nemohli hrát na svém stadionu.

Alexandr Jurevič (vlevo) a Václav Pilař

Alexandr Jurevič (vlevo) a Václav Pilař

Martin Fillo (vlevo) a Maxim Bordačev

Martin Fillo (vlevo) a Maxim Bordačev

Také on si dokázal představit klidnější zápas. "Akce před gólem je už vlastně sehraná, hodně dlouho s Milanem Petrželou hrajeme a už vím, kam se mám postavit. Škoda, že to nevyšlo i po pauze," komentoval obdobnou akci, při které se ale Petržela rozhodl střílet. Petržela připustil, že měl asi přihrávat.

"Ale měl jsem informace od našeho brankáře, že ten jejich chodí hodně na centr a odkrývá prostor u tyčky. Proto jsem se snažil najít volné místo, a kdybych to zvednul více pod břevno, mohlo to vyjít," litoval zmařené příležitosti, která nakonec ale Plzeňské mrzet nemusela. V kabině se po utkání hromově slavilo. "Teď tam jedou Kabáti, kluci si to pořádně užívají," nechal Petržela nakouknout do zákulisí stadionu v Minsku.

ČTK

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?