22. října 2014 11:01 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Fotbalisty Hradce povede asistent Pilný, na lavičku se vrací i Škorpil

Hradecký trenér Luboš Prokopec rezignoval. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hradecký trenér Luboš Prokopec rezignoval. | foto: ČTK

HRADEC KRÁLOVÉ Fotbalisty Hradce Králové povede dosavadní asistent Bohuslav Pilný společně se sportovním ředitelem Róbertem Barboríkem. V roli konzultanta bude hlavní skaut klubu a zkušený ligový kouč Ladislav Škorpil.

Premiéra v první lize

Klub tímto způsobem vyřešil trenérskou otázku po nedělní rezignaci Luboše Prokopce a poté, co nevyšly námluvy s dalšími trenéry v čele s Radoslavem Látalem.

„Od nedělního večera bylo osloveno několik trenérů. Nejdále se dostalo jednání s Radoslavem Látalem, které však ve včerejších pozdně odpoledních hodinách ztroskotalo,“ uvedl východočeský klub v tiskové zprávě. Podle informací ČTK Látala odmítl pustit jeho současný zaměstnavatel Košice. Hradec měl údajně zájem i o Zdeňka Frťalu, který s Varnsdorfem vede druhou ligu.

Hradeckého týmu se tak ujímá Pilný, bývalý ligový fotbalista Hradce Králové a Liberce, s nímž v roce 2002 slavil mistrovský titul. Poté trénoval Kolín či Převýšov v divizi, než se stal Prokopcovým asistentem v Hradci. Nyní si poprvé vyzkouší vedení týmu v první lize.

„Situace se takto vyvinula a já rozhodnutí vedení klubu plně respektuji. Cítím velikou odpovědnost a s celým realizačním týmem uděláme vše pro to, aby se do konce podzimu udělalo co možná nejvíce bodů a pro jaro zůstala reálná šance na záchranu,“ řekl Pilný, který bude mít na starosti přípravu týmu a zastřešovat celý proces u A-týmu bude Barborík.

Pilný však bude využívat i rady jednoho z nejzkušenějších současných trenérů Škorpila. Ten by měl v klubu vykonávat podobnou funkci jako například Karel Brückner u současné reprezentace. „S panem Škorpilem budu určitě mnoho věcí konzultovat, protože má mnohaleté zkušenosti a byla by hloupost toho nevyužít,“ řekl Pilný.

Trenérský triumvirát poprvé povede Hradec v sobotním domácím utkání s Duklou Praha.

ČTK, Lidovky.cz

Fortuna liga - 30. kolo

HET liga

Tým Z V R P S B
1. FC Viktoria Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. SK Slavia Praha 30 17 8 5 50:19 59
3. FK Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. SK Sigma Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. AC Sparta Praha 30 14 11 5 43:25 53
6. FC Slovan Liberec 30 13 7 10 37:35 46

TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery
TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery

Knížka, deka, čaj... zní to jako klišé, ale pořád jde o jednu z nejlepších trojic, se kterými můžete strávit podzimní večer.