4. listopadu 2008 17:04 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Fotbalisty Žižkova povede trenér Ščasný

Ftobalový trenér Zdeněk Ščasný | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ftobalový trenér Zdeněk Ščasný | foto: ČTK

PRAHA Novým trenérem fotbalistů Viktorie Žižkov se stal Zdeněk Ščasný, který u posledního mužstva prvoligové tabulky nahradil odvolaného Josefa Csaplára. ČTK to dnes řekl tiskový mluvčí klubu Jiří Fryc. Jedenapadesátiletý Ščasný už žižkovský tým v minulosti trénoval a v roce 2002 s ním v nejvyšší soutěži obsadil třetí místo.

Nový žižkovský kouč prý o nabídce nepřemýšlel dlouho. "Dostal jsem ji včera (v pondělí) večer a dnes se vše dotáhlo do konce. První trénink povedu ve středu. Jednoznačným cílem, který v novém působišti mám, je záchrana v lize," uvedl pro ČTK Ščasný.

Při rozhodování prý hrály hlavní roli vzpomínky na tři roky, které strávil na Žižkově na přelomu dekády. "Měl jsem nějaké kontakty ze zahraničí, o české lize jsem v tuto dobu příliš neuvažoval. Jenže vzpomínky na tehdejší působení ve Viktorce převážily," dodal staronový žižkovský kouč.

Vedení Viktorie změnilo trenéra už podruhé v sezoně. Stanislav Griga byl odvolán v září po pátém kole, v pondělí po dalších sedmi ligových zápasech skončil i Csaplár. Pod jeho vedením se pražský celek propadl až na dno tabulky.

Lidovky.cz

Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny
Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny

Vláda dnes potvrdila, že od 1. ledna 2020 zvýší rodičovský příspěvek z 220 tisíc na 300 tisíc. Na vyšší sociální dávku se mohou těšit novopečení rodiče i ti, kdo příspěvek v současnosti pobírají.