Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Monako už nevládne Francii. Remizovalo s posledním týmem ligy

16:17aktualizováno  19:37
PAŘÍŽ - Fotbalisté Monaka ztratili v desátém kole francouzské ligy dvougólové vedení na hřišti Sochaux a po remíze 2:2 přišli o první místo v soutěži. Do čela tabulky se poprvé od začátku sezony dostal obhájce titulu Paris St. Germain.

Fotbalista Monaka Fábio Tavares (vpravo) a Joseph Romeric Lopy ze Sochaux foto: Reuters

Francouzská fotbalová liga - 10. kolo

Sochaux - Monako 2:2 (57. Bakambu, 69. Lopy - 5. a 11. Ferreira-Carrasco)

St. Etienne - Lorient 3:2 (7. Brandao, 14. Corgnet, 72. Gradel - 38. Jouffre, 86. Aboubakar)

Lyon - Bordeaux 1:1 (90.+1 Briand - 62. Obraniak)

Monako odpovědělo na sobotní výhru PSG 4:0 nad Bastií už během úvodních jedenácti minut. Nejprve zakončil pohlednou akci v páté minutě Yannick Ferreira-Carrasco, o dalších šest minut později pak mladý belgický záložník vystihl nevydařenou malou domů a dal druhý gól.

Ambiciózní nováček tak vyrovnal bodový zisk i skóre PSG, po přestávce však místo zlepšení gólové bilance proti dosud poslednímu celku tabulky selhal. Sochaux mělo více ze hry a převahu potvrdilo góly. V 57. minutě snížil Cédric Bakambu a zanedlouho zůstal po rohovém kopu nehlídaný Joseph Lopy a srovnal. Monako po šesti kolech přišlo o první příčku, Sochaux naopak odsunulo na poslední místo Valenciennes.