10. listopadu 2012 8:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Fotbalového tahouna Brna Kocmana smetl kamion

Zesnulý fotbalista Brna Petr Kocman (v červeném) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zesnulý fotbalista Brna Petr Kocman (v červeném) | foto: ČTK

Praha Brno plakalo, nechtělo uvěřit. A nejen Brno fotbalové... Na hřišti byl rychlý, vynikal průniky z pravé strany zálohy do hlubin obrany soupeře, odkud přihrával do šancí spoluhráčům. Před třemi lety, ve středu 9. prosince, kdy už ligový fotbal dávno nehrál, na dálnici D1 u Domašova měnil prasklou gumu a našel smrt pod koly kamionu. V 39 letech.

Vyšel speciál LN 101 pohnutých osudů

Nový magazín LN - 101 pohnutých osudů.

Nový magazín LN - 101 pohnutých osudů.

Poctivec, dříč, bojovník. Fotbalový rychlík s nekonečnou kondicí i technik, který uměl obelstít soupeře a ukázat mu záda. A férový chlap, jenž se nikdy nesnížil k záludnostem. Takový byl Petr Kocman, o kterém spoluhráči a kamarádi i dnes hovoří jako o "Kocim". Jeden ze základních kamenů týmu, který v devadesátých letech po čase probudil v Brně zájem o fotbal. Co zájem – byla to fotbalová horečka!

Na stadion za Lužánkami, který je dnes v troskách, opět mířily desetitisícové návštěvy. Tak jako kdysi, když slavná Zbrojovka v roce 1978 získala svůj dosud jediný mistrovský titul a město i okolí tleskaly vestoje. "Koci měl úžasný tah na bránu, pravá strana byla jeho. Fotbalově mu to myslelo a jeho centry byly fantastické. Navíc to byl skvělý kluk, který by se rozdal," vzpomíná někdejší Kocmanův spoluhráč Petr Maléř, asistent trenéra Zbrojovky Petra Čuhela. "Proto, když se to stalo, jsme tomu napřed nechtěli uvěřit. A pak jsme všichni brečeli..."

V den, kdy Kocmanův život vyhasl, měla paradoxně jeho milovaná Zbrojovka, která se tehdy jmenovala 1. FC Brno, klubový ples.

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?