Pátek 14. června 2024, svátek má Roland
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sivok vyhlíží nové angažmá, zvažuje i Spartu

Sport

  17:54aktualizováno  17:58
PRAHA - Rád by měl jasno o novém působišti co nejdříve, ale fotbalový obránce Tomáš Sivok je smířený s variantou, že červnové mistrovství Evropy může odehrát bez jistoty angažmá na příští sezonu. S návratem do Besiktase Istanbul, kde strávil poslední čtyři roky, už nepočítá. Rád by ještě zůstal v zahraničí, ale také si pohrává s myšlenkou vrátit se do pražské Sparty.

Tomáš Sivok. foto: ČTK

"To, že nevím, kde budu hrát další sezonu, není úplně příjemné. Sám bych měl rád jasno co možná nejdřív. Ale počítám s tím, že všechno se může vyřešit až po mistrovství," řekl dnes Sivok novinářům.

Klíčový zadák národního týmu se nebojí, že by mu starost o další angažmá narušilo koncentraci na Euro, které považuje za vrchol kariéry. "Všechno řeší můj manažer. Jsme domluvení, že až něco bude, hned mi zavolá. Já se soustředím jen na turnaj, na kterém mi hodně záleží. Poslední dva týdny s nároďákem mi pomohly k tomu, abych v hlavě neměl ty řeči o novém angažmá, které mě před tím pronásledovaly skoro dva měsíce," prohlásil osmadvacetiletý hráč.

Jeho agent Jiří Müller na Sivokově přestupu prý intenzivně pracuje. "Chceme udělat velký transfer, ale není to jednoduchá záležitost. Hotové to může být zítra, v neděli, v polovině Eura... Pracujeme na tom, ale tak složitou věc nejde urychlit," řekl Müller.

Sivok už považuje Besiktas za uzavřenou kapitolu. V istanbulském klubu, který trápí finanční potíže, mu skončila smlouva. A s novým vedením nenašel společnou řeč. "Muselo by se stát něco převratného, abych se tam vrátil," řekl Sivok.

Stále ho lákají v Istanbulu

Preferuje setrvání v zahraničí, zájem o něj prý mají i další istanbulské velkokluby Galatasaray a Fenerbahce. Sivokův přesun z týmu jejich odvěkého rivala by však mohl vyvolat velké emoce. "Všechno je reálné," řekl Sivok vyhýbavě. "Vím, že fanoušci v Turecku takové přestupy vnímají velmi citlivě. Ti z Besiktase mi pořád říkají, abych nikam neodcházel." Úplně prý nezavrhuje ani návrat do Sparty, o které vždy mluvil jako o svém milovaném klubu. "Nikdy neříkej nikdy, i když bych venku ještě něco rád odehrál. Ale platí to, co říkám dlouho. Do Sparty se jednou chci vrátit, pokud na to budu mít výkonnost," uvedl Sivok.

Jak se blíží evropský šampionát, otázku svého angažmá prý řeší čím dál méně. Sivok jede už na třetí velký turnaj a nemůže se ho dočkat, protože poprvé vyráží jako respektovaný člen základní sestavy. Zatímco na MS v Německu před šesti lety byl náhradníkem na tribuně a na Euru před čtyřmi lety si nezahrál ani minutu, nyní na něm kouč Michal Bílek staví.

"Dřív jsem se na turnajích jen oťukával, ale stejně jsem byl šťastný, že jsme přičichl k té naší zlaté generaci. Hodně jsem se naučil a teď si snad na velkém turnaji zahraju," řekl Sivok. Věří v soudržnost českého výběru.

"Hodně si cením už toho, že jsme postoupili. Dřív hráli kluci v reprezentaci ve velkých klubech, teď takové hvězdy až na Rosu (Rosického) a Čechína (Čecha) nemáme. I kluci z naší ligy ale ukázali, že na to mají. Euro nejedeme jen odehrát, chceme tam něco udělat," prohlásil Sivok.

Autoři: ,