Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sudí je podezřelý, že v lize dorostu pískal pro gang

Sport

  14:32
PRAHA - Fotbalová asociace ČR požádá policii, aby prověřila, zda rozhodčí Tomáš Lakomý nelegálně neovlivnil utkání 21. kola dorostenecké ligy mezi Ostravou a Slováckem (3:3). Rozhodčí, který nastupuje i v první lize jako asistent, v zápase nastavil skoro dvanáct minut a odpískal hned tři penalty. Existuje podezření, že zmanipuloval utkání ve prospěch sázkařského gangu.
ILUSTRAČNÍ FOTO

ILUSTRAČNÍ FOTO foto: ČTK

"Řešíme, zda náhodou nedošlo k ovlivnění utkání ze strany rozhodčího. Existuje podezření z nelegálních sázek na toto utkání. V nejbližší době celou věc předáme policii, která má zákonný mandát k tomu, aby celou věc osvětlila," řekl dnes ČTK bezpečnostní manažer fotbalové asociace Martin Synecký. "Přišlo nám anonymní oznámení na protikorupční linku, kterou jsme zřídili," dodal.

O kauze jako první informoval web fotbalnaplno.cz. Lakomý v duelu, který se hrál 16. března, nastavoval téměř dvanáct minut, nařídil tři penalty, přičemž tu poslední odpískal jen několik vteřin před koncem. Tým z Uherského Hradiště prohrával s Baníkem po poločase 1:3, v závěru ale vyrovnal na konečných 3:3.

Lakomý podle webu do zápisu vůbec neuvedl, že nařídil tři penalty, a časový údaj o délce nastavení byl prý záměrně nečitelný. Server fotbalnaplno.cz spekuluje, že sudí mohl jednat na objednávku sázkařského gangu s tím, že mohlo jít o sázku na vysoký počet vstřelených gólů.

Utkání nastavil o 11 minut

Kouč ostravských dorostenců Bohumil Páník se nejprve pro klubový web nechtěl k duelu vyjadřovat, pak však serveru fotbalnaplno.cz potvrdil, že utkání mělo nestandardní průběh. "Ihned po utkání jsme výhrady uvedli v námitkách do zápisu o utkání. Dál už je to problém klubového vedení," řekl.

"Druhý poločas rozhodčí nastavil o jedenáct minut a dvacet pět vteřin," dodal Páník. Průběh zápasu šokoval i Slovácko. "Zápas se nevyvíjel standardně. Rozhodnutí hlavního sudího nebyla v normálních mezích, to bylo evidentní," uvedl trenér hostů a sekretář mládeže Slovácka Jan Kameník. Odmítl spekulovat, co za podivným rozhodováním Lakomého stálo. "Nerozuměl jsem tomu a nerozumím doteď. A nechci o tom spekulovat. My jsme neměli potřebu rozhodčího jakkoliv ovlivňovat a nebudeme to dělat nikdy," řekl.

Komise rozhodčích Lakomému do vyřešení případu pozastavila činnost.

Autoři: ,

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Mohlo by vás zajímat