Pondělí 26. července 2021, svátek má Anna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rada hubne stresem a kvůli fanouškům zvažuje odchode ze Slavie

Sport

  17:23
PRAHA - Trenér fotbalistů Slavie Petr Rada naznačil, že zvažuje odchodu z klubu, pokud bude nadále čelit nepřátelským projevům ze strany fanoušků. Ve svých letech prý nemá podobné nervování zapotřebí. Nyní však myslí pouze na sobotní derby se Spartou. Rada se těžko smiřuje s tím, že fanoušci po páteční remíze 0:0 s Duklou volali po jeho odvolání, přestože Slavia drží sérii pěti zápasů bez porážky.

Trenér fotbalistů Sparty Vítězslav Lavička (vlevo) a kouč konkurenční Slavie Petr Rada foto: Mafra - Dan Materna

"Co se dělo po posledním zápase, s tím rozhodně nejsem ztotožněný. Bral bych to na podzim po sérii proher. Teď jsme ale pětkrát neprohráli a porazili třeba současného mistra. A přijdou takovéto věci. Mrzí mě to. Mám nějaké myšlenky v hlavě a může se stát cokoli," řekl Rada na dnešní tiskové konferenci před utkáním se Spartou. Ve svých 54 letech prý podobné nervování nemá zapotřebí.

"Jediné, k čemu mi to prospělo, je, že jsem od Vánoc zhubnul osm kilo. Myslím, že mám dostatečný věk na to, abych se takhle trápil," dodal Rada. Odmítl však, že se v nejbližší době chystá rezignovat. "Nejsem tak slabý, že bych utekl z boje, to jsem nikdy neudělal. Ale bylo by ke škodě Slavie, kdyby taková atmosféra pokračovala," míní Rada, který si nemyslí, že by šlo protesty fanoušků zažehnat například výhrou v derby.

"Tahle situace se nezlomí, podle mě bude pokračovat. Budu se snažit, aby se to nepřenášelo na hráče, aby se Slavia dál zlepšovala a od nové sezony hrála o nejvyšší příčky, kam patří. Ať už to bude se mnou, nebo beze mě," řekl bývalý reprezentační kouč. Nyní se chce soustředit na derby. "Pro mě je nejdůležitější, aby byli hráči dobře připraveni a mohli předvést výkon hodný derby. Budeme se snažit prodloužit sérii bez porážky a zopakovat podzimní výhru, i když víme, že Sparta v současnosti předvádí nejlepší fotbal v lize," dodal Rada.

Kusý vyzval fandy, aby Slavii podpořili a nešli proti trenérovi

Generální manažer fotbalové Slavie Zbyněk Kusý vyzval fanoušky, aby pomohli klubu fanděním a nebrojili proti trenérovi Petru Radovi. Bývalý reprezentační kouč kvůli nevraživosti příznivců vůči své osobě naznačil, že uvažuje o odchodu. Podle Kusého je však zvláště před derby se Spartou potřeba, aby fanoušci stáli za klubem.

"Věřím, že slávistická obec toto dokáže. Přeci jen jsme jedna rodina a musíme táhnout za jeden provaz," řekl Kusý. Fanoušci po minulém utkání s Duklou (0:0) volali po Radově odvolání, to však vedení Slavie nemá v plánu. "Já s ničím takovým nepočítám, na téma odvolání trenéra jsme se v klubu ani nebavili, ani nic takové neplánujeme. Nechápu, kde se takové spekulace berou," řekl Kusý, který prý neví o tom, že by trenér uvažoval o rezignaci.

Nespokojenost fanoušků sedmnáctinásobného mistra, který se v posledních čtyřech letech potácí ve středu tabulky, Kusý chápe. "Ale toto není cesta k tomu, abychom byli znovu úspěšní. Naopak je potřeba se semknout a pokračovat po jednotné cestě," uvedl. Konkrétní problémy je připraven řešit s fanoušky v přímé diskuzi. "Pokud budou mít nějaký problém, tak si o tom s nimi rád promluvím. Ať už v diskuzích na internetu, nebo několikrát do roka probíhá pravidelné sezení," řekl Kusý.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?
LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Kam vyrazit tento týden? Navštivte třeba Archeopark Chotěbuz.