18. prosince 2008 23:16 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Galásek se vrací do bundesligy

Galásek je veterán reprezentace.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Galásek je veterán reprezentace. | foto: ČTK

OSTRAVA Český fotbalový záložník Tomáš Galásek definitivně přestupuje z Baníku Ostrava do německé Borussie Mönchengladbach. Pětatřicetiletý záložník dnes večer úspěšně absolvoval zdravotní testy a vzápětí podepsal i novou smlouvu, aniž by za něj musel německý klub platit odstupné. Informovaly o tom webové stránky Baníku.

"Když se Tomáš pro něco rozhodne, nemá cenu jej přemlouvat," konstatoval předseda představenstva Baníku Tomáš Trucha. Galásek si už kdysi dokonce jeden odchod z Baníku vyvzdoroval. V roce 1996 odešel do nizozemského Tilburgu jako mladý odchovanec, teď Baník opustil coby ostřílený hráč a tahoun týmu.

Galásek odjel do Německa a večer úspěšně absolvoval zdravotní testy, po nichž mohl podepsat již delší dobu dohodnutý kontrakt. Jeho detaily ale zatím nebyly zveřejněny. Navzdory očekáváním i výrokům samotného Galáska nemusel Mönchengladbach platit Baníku vůbec platit. "Tomáš zadarmo přišel a zadarmo odešel, přesto mu patří dík za vše, co pro nás udělal," dodal Trucha.

"Bylo to ovšem jedno z mých nejtěžších rozhodnutí nejen ve fotbalovém životě," hlásil Galásek už z Norimberku, v němž stále bydlí jeho rodina. Právě kvůli ní se rozhodl vrátit do Německa. "Moc mě to mrzí, ale rodina dostala přednost. Prostě jsem to tak cítil," uzavřel Galásek.

Pracovitý záložník vyrostl v Baníku, od roku 1996 až do letošního léta ale střídal zahraniční angažmá. Kromě čtyř sezon v Tilburgu hrál až do roku 2006 v Ajaxu Amsterodam, poslední dvě sezony v zahraničí strávil v Norimberku. Právě v Norimberku fungoval jako prodloužená ruka trenéra Hanse Mayera, který se mezitím přesunul do Mönchengladbachu. A Galáska si vybral jako posilu v bojích o záchranu i tentokrát.

Reprezentační kariéru Galásek ukončil letos v létě po nepovedeném vystoupení českého národního týmu na mistrovství Evropy, jeho bilance se nakonec zastavila na 69 zápasech a jedné vstřelené brance.

ČTK

ROZHODNUTO: Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020
ROZHODNUTO: Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020

Výše rodičovského příspěvku od příštího roku vzroste. Na více peněz si přijdou nejen rodiče, ale také důchodci a změní se podmínky pro zálohování výživného a postihy pro neplatiče. Oproti původnímu návrhu se však navýšení rodičovského příspěvku nebude týkat i těch, kteří ho již pobírají.

Najdete na Lidovky.cz