46, minuta
Oba celky jsou už na travnatém pažitu a nic nebrání tomu, aby utkání pokračovalo.
45. minuta
Rosetti nepřidal ani minutku a první poločas ukončil.
44. minuta
Ghana
Prince Boateg se teď zaskvěl individuální akcí, tu zakončil dělovkou z většího úhlu, Schwarzer střelu vytěsnil jen konečky prstů.
42. minuta
Ghana
Boateng dvakrát centroval do pokutového území soupeře, ale ani v jednom případě žádného spoluhráče nenašel.
40. minuta
důležité
Lee Addy dostává žlutou kartu za tvrdý faul na Bresciana.
36. minuta
Ghana
Ghaňané přesilovku využívají, co to jen jde. Soupeře přehrávají a snaží se vstřelit rozdílovou branku.
30. minuta
Austrálie
Austrálie hraje druhý zapas na MS a opět dohrává v deseti. Prokletý je post hrotového útočník, protože i minulý zápas byl vyloučen forvard Cahill.
25. minuta
gól

PENALTA! Harry Kewell zastavil střelu Mensaha rukou, za což vyfasoval červenou kartu. Penaltu Asamoah Gyan proměnil - 1:1.

• Ghana - Austrálie (penalta)

Ghana - Austrálie (penalta) / Autor: Reuters

24. minuta
Asamoah Gyan se prosadil až do pokutového území, střelu ale zblokoval obránce,
23. minuta
Austrálie
David Carney postupoval s míčem po levé straně, to mu ale překazil až obránce Mensah.
21. minuta
Austrálie
Schwarzer si s rohem Ghany bezproblémů poradil.
16. minuta
Ghana
Gólman Schwarzer si teď zkomlikoval život zbytečnou kličkou k outové čáře.
11. minuta
gól

První gól utkání je na světě! Přímý kop ze třiceti metrů zahraný Brescianem vyrazil brankář Kingson pouze před sebe na Holmana, který zavěsil míč do sítě.

• Ghana - Austrálie (první branka)

Ghana - Austrálie (první branka) / Autor: Reuters

9. minuta
Roh v podání Boatenga skončil na hlavě jednoho z australských fotbalistů.
6. minuta
Ghana
Derek Boateng je prvním ghanským střelcem utkání, pokus mířil mimo tři tyče. Tento záložník se neslavně "proslavil" už před šampionátem, když zranil Němce Ballacka, jenž se do MS nestihl uzdravit.
6. minuta
Ghana je zatažená na své vlastní polovině a Australané se tento blok snaží překonat.
2. minuta
Austrálie
Už zmiňovaný Kewell se svalil v pokutovém území, rozhodčí Rosetti jeho pád nechal bez povšimnutí.
1. minuta
Zápas byl právě zahájen.
15:55
Za teploty 12 stupně Celsia nastupují oba celky na hrací polochy. Po hymnách utkání vypukne.
15:53
Austrálie
Na hrotu australského útoku se místo distancovaného Cahilla objeví zkušený Harry Kewell, jenž má na svém kontě třináct reprezentačních branek.