21. října 2011 18:19 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Gól slavili gestem popravy. Klub je potrestal

Fotbalisté mexického týmu Chivas Fabián de la Mora (vpravo) a Alberto Medina zvolili netradiční způsob oslavy gólu, která v zemi vzbudila vlnu nevole   | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotbalisté mexického týmu Chivas Fabián de la Mora (vpravo) a Alberto Medina zvolili netradiční způsob oslavy gólu, která v zemi vzbudila vlnu nevole | foto: Reprofoto

GUADALAJARA (Mexiko) VIDEO. Dva fotbalisté mexické Guadalajary zvolili netradiční a společensky neakceptovatelný způsob oslavy gólu. Jeden hráč za pomocí prstů předstíral, že druhého střelil do hlavy. Není divu, že gesto vzbudilo velký rozruch v zemi, kde už několik let zuří krvavá válka drogových kartelů. Násilí spojené se zakázanými látkami si v Mexiku údajně vyžádalo už 44 tisíc lidských životů.

Útočník Marco Fabián de la Mora vstřelil v sobotním zápase Chivas, jak se týmu z města Guadalajara přezdívá, proti Estudiantes hattrick. Velký podíl na tom měl i jeho spoluhráč Alberto Medina. Oba ale radost z vítězství 5:2 pár dní po utkání opustila. Hráči si za své gesto vysloužili pokutu 50 tisíc pesos (asi 67 tisíc korun) za to, jakým způsobem oslavovali jeden´z gólů.

"Moc toho lituju. Když jsem viděl záznam, byl jsem na sebe naštvaný. Jak jsem si vůbec mohl dovolit brát na lehkou váhu něco tak posvátného, jako je život lidské bytosti?" mrzelo De la Moru. Proto oba hříšníci nakonec zaplatili dvojnásobek finančního trestu, který jim klub uložil. Dokonce se přidal i zbytek týmu, aby odčinil kolektivní vinu.

"Ve fotbale se mají slavit góly, ale nikdy ne takhle. I já si přeju Mexiko bez násilí. Ještě jednou se omlouvám všem matkám, otcům a sourozencům, kteří přišli o své blízké," sypal si popel na hlavu De la Mora.   

Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
LINUX SPECIALIST

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 60 000 - 70 000 Kč