14. dubna 2010 18:59 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Gólman Sparty Blažek: Spekulace o dohodě se Slavií jsou směšné

Sparťané Řepka a Blažek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sparťané Řepka a Blažek. | foto: ČTK

PRAHA Spekulace o dohodě mezi Spartou a Slavií před třetím vzájemným zápasem ve dvou týdnech nabývají na intenzitě. Stejně tak ale sílí odmítavé hlasy z obou kabin. Ostře se proti "zaručeným" informacím ohradil sparťanský gólman Jaromír Blažek, který je na klubovém webu označil za směšné.

Domluvili se či nikoliv? Více o žhavém fotbalovém tématu čtěte ve čtvrtek v deníku

Navíc letenští fotbalisté si prý dobře uvědomují, že jejich fanoušci si moc přejí současně slavit postup svých barev a také soupeřovu konečnou pro příští ročník evropských pohárů. Blažkovi se derby s klubem, v němž sám kdysi také působil, nikdy nepřejí.

PRAŽSKÁ FOTBALOVÁ TRILOGIE

"V pondělí jsem si ligovou výhru moc užíval, je to zážitek jako hrom. Jsou to kouzelné okamžiky, které si užili fanoušci i my v kabině, zvlášť když jsme letos se Slavií získali šest bodů," liboval si sedmatřicetiletý brankář při vzpomínce na vítězný zápas. Jenže už tři dny poté vyrazí stejní hráči na stejný trávník do dalšího litého boje. O to více se Blažek rozčertí, když slyší o údajné dohodě, která měla pomoci Spartě v lize a Slavii v poháru.

"Je to směšné! Když si to čtu, je mi z toho nanic. Tohle vymýšlejí lidé, kteří snad nikdy neslyšeli o rivalitě mezi námi a Slavií. Jak to může někoho jenom napadnout? Doufám, že na hřišti dokážeme tyhle nesmysly vyvrátit. Navíc, kdo viděl pondělní derby, tak si přece nemůže myslet, že v tom zápase bylo něco dohodnutého," tvrdí brankář.

Slávista Jaroslav Černý a sparťan Martin Zeman.

Jeho tým prý vstoupí do pohárové odvety sice s jednobrankovou ztrátou, ale s o to větší touhou udělat fanouškům radost. "Hrajeme pro lidi a mám radost, když mohou všichni sparťané chodit po zápase se Slavií se vztyčenou hlavou. Přál bych si, aby byla i v poháru stejná atmosféra jako v pondělí," pozval diváky do ochozů Generali Areny.

A nic prý nedá na hlasy, že Slavia v případě vyřazení může takřka jistě zapomenout na evropské poháry. "Já se o ně nestarám, mně jde o Spartu a ne o Slavii. Pro mě jsou přednější naše úspěchy, než že Slavie někam nepostoupí, to je jejich věc. Každopádně je mi jasné, že tenhle fakt by spoustě našich fanoušků určitě udělal radost," prohlásil Blažek.

ČTK, Lidové noviny

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz