Sobota 3. prosince 2022, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Guardiola vychvaloval Horvátha: Je to vynikající hráč

Sport

  12:27
MNICHOV (od našeho zpravodaje) - Zase šéfuje nejlepšímu fotbalovému týmu planety a v Lize mistrů se zase postaví Viktorii Plzeň. Zatímco před dvěma lety trénoval Barcelonu s božským Messim, ve středu večer povede nedostižný Bayern Mnichov.

Trenér fotbalistů Bayernu Mnichov Josep Guardiola v Edenu foto: Mafra - Michal Růžička

Seznamte se, prosím, mistr Pep Guardiola.

Když sypal poklony na hru Pavla Horvátha, ťukal si na čelo, aby zdůraznil, že plzeňský kapitán je mozkem svého týmu. Když mnichovský trenér v běloskvoucí košili odpovídal na otázky, proč v pondělí odletěl privátním tryskáčem na otočku do Barcelony, opakoval v němčině jako kolovrátek: "To je moje soukromé téma, mluvme o fotbalu."

Od mluvčího Bayernu, který seděl vedle něj, si slavný Katalánec nechal poradit jediné německé slovíčko. Guardiola nepochybuje, že je na správné adrese. S Barcelonou vyhrál Ligu mistrů dvakrát, s Bayernem to chce dokázat hned při premiérové sezoně.

Tak dobře, mluvme o fotbalu, trenére. Teď vás v Lize mistrů čeká dvojzápas s Plzní. Pokud dvakrát vyhrajete, postoupíte do osmifinále. Je to váš cíl?
Šest bodů už máme a dalších šest by nám mělo stačit, ale my takhle nepřemýšlíme. Nedíváme se dál než na první utkání s Plzní. To potřebujeme zvládnout. Teprve pak můžeme mluvit o dalším.

Tak dobrá, co pro vás Plzeň znamená? Je to outsider skupiny. Naopak váš Bayern je možná ještě silnější než vaše Barcelona před dvěma lety.
Já naopak musím říct, že k soupeři máme velký respekt. Při domácím utkání proti Manchesteru City odehrála Plzeň vynikající první poločas (0:0). Já ten tým znám z předchozího angažmá v Barceloně, takže vím, že je schopný velice dobře přepínat tempo. Plzeň má dobrého trenéra i dobré hráče.

Konkrétně koho?
Třeba Pavel Horváth, to je vynikající hráč. Kdybychom Viktorii nechali hrát, je schopná překvapit. My musíme rychle najít svůj rytmus, ne čekat.

Pardon, ještě k Horváthovi. Je mu už osmatřicet let. Chápete, že v tomhle věku ještě hraje Ligu mistrů?
Chápu, protože je super, super, super. Inteligentní kapitán. Kdyby byl neschopný, tak samozřejmě v základní sestavě nehraje. Ale on za každé situace ví, co má dělat. Je velmi schopný, má chytrou hlavu.

Když jste mluvil o tom, že Bayern musí proti Plzni najít rytmus, jak se to vlastně dělá?
Nesmí se nám stát, abychom jen vyčkávali bez pohybu, musíme být aktivní. V některých minulých zápasech jsme nehráli tak, jak jsme si představovali. To nebyly výkony na velké úrovni.

Není proto čas, abyste od začátku postavil Maria Götzeho, největší letní posilu?
Neřeknu vám, kdo bude hrát a kdo ne, ale je pravda, že Mario je speciální hráč. Byl tři měsíce zraněný a teď na něm vidím, že se každým dnem zlepšuje. Je schopný využít svého času i prostoru na hřišti. Nechte se překvapit, možná bude hrát od začátku.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!