Úterý 18. června 2024, svátek má Milan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Hašek výhru ani výsledek nepřeceňuje, se Slováky to bude jiné

Sport

  18:43
PRAHA - Žádná euforie nesálala z reprezentačního trenéra Ivana Haška den po výhře českých fotbalistů nad Belgií. S mnohými aspekty byl sice prý spokojen, ale našel i řadu nedostatků. A hlavně - rozhodující podle něj bude, aby hráči dokázali výkon zopakovat také v zářijové kvalifikaci na Slovensku.

Ivan Hašek. foto: Lidové noviny

Hašek se dnes při hodnocení přiznal, že zápas s Belgičany si ještě nestačil ani znovu pustit na videozáznamu. "Ale myslím si, že zásadní věci jsou mi jasné už nyní. Nesmíme ten zápas především přeceňovat, byla to jen příprava," snažil se hráče na dálku vrátit na zem.

Navíc je prý přesvědčen, že realizační tým i hráči budou za měsíc o něco dále. "Budeme vidět další hráče a další zápasy, hráči získají další zápasovou praxi. Možná, že budeme brzy řešit ne koho postavit, ale koho z hráčů nechat odpočívat," uvedl kouč.

Zopakoval, že se mu nelíbil především úvod utkání. "Zvláště pak riskantní rozehrávka. Jsem sice rád, že hráči nenakopávali míč ze zadních pozic, ale někdy tam chybělo více rozvahy," všiml si Hašek, čímž měl na mysli zřejmě především obranu.

Jenže ta podle něj nakonec uspěla. "Stopeři rozhodně nezklamali. Jak Sivok, který potřebuje dostávat důvěru, tak Hubník, jenž vstřelil i branku," řekl Hašek, jenž si nejvíce na výkonu cenil odhodlání.

Stejně jako po utkání vyzdvihl Jaroslava Plašila. "Jeho největší výhoda je, že je schopen zahrát na všech postech. Poradil si dobře na kraji, ještě vyrostl ve středu a udělal i hodně práce v presinku. Má na základní sestavu Bordeaux, a to svědčí samo o sobě. Prosadit se v takovém kádru, to už něco znamená," uvedl Hašek, který má o francouzském fotbale maximum informací.

Milana Baroše zase pochválil za odvahu jít na penaltu, přestože věděl, že riskoval velkou kritiku. Nehaněl ani Davida Jarolíma, ačkoli byl zjevně nejslabší postavou českého výběru. "Je třeba brát v úvahu, že hrál v neděli těžký zápas, přesto odehrál svůj poločas ve velkém nasazení. Nemá cenu ho kritizovat, pokud se mu všechno nepodařilo," hájil syna slávistického kouče.

Přínosem podle něj rozhodně bylo zařazení Davida Rozehnala do zálohy. "Stále je pro nás i stoperem, ale máme další alternativu, zvlášť při neúčasti Radka Kováče, který také odehraje hodně míčů ve vzduchu," liboval si trenér.

Největší radost mu ale udělalo, jak hráči do jednoho k zápasu přistoupili. "Máme na čem stavět, odhodlání na hráčích bylo zřetelné. Jen aby jim vydrželo zdraví a uzdravili se i ti, kteří zde dnes nebyli. Na Slovensku to ale bude jiný zápas, favoritem bude rozhodně soupeř. My ale budeme odhodlaní v Bratislavě vyhrát," vzkázal bojovně nejbližšímu soupeři.

Autor:

Nejlepší tip na letní grilovačku: Bez něj se neobejdete
Nejlepší tip na letní grilovačku: Bez něj se neobejdete

Ajvar skvěle dochutí všechny grilované pokrmy. V redakci jsme vyzkoušely jemný i pálivý Ajvar, který se hodí k masu i zelenině. Jaké recepty se...