Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Sport

Hongkong zuří. Fanoušci vyprodali stadion, Messi přijel, ale nenastoupil

Diváci se během přípravného utkání mezi Miami a výběru hongkongské ligy dožadovali vrácení vstupného. Nenastoupil totiž Lionel Messi. foto: AP

Hvězdný argentinský fotbalista Lionel Messi nenastoupil kvůli svalovému zranění v přípravném utkání Interu Miami v Hongkongu proti výběru tamní ligy, což popudilo fanoušky i lokální vládu. Diváci se během zápasu, který americký tým vyhrál 4:1, dožadovali vrácení vstupného. Hongkongský kabinet pak pohrozil pořadateli akce zkrácením dotací.
  18:02

V prosinci po zahájení prodeje zmizelo 38 tisíc lístků na utkání podle agentury AP během hodiny. Na sobotní trénink Miami se přišlo podívat 40 tisíc lidí a Messi se těšil v Hongkongu velké pozornosti. Při předposledním zápase asijského turné Miami však přišlo pro domácí příznivce rozčarování. Osminásobný držitel Zlatého míče zůstal na lavičce.

Útočník Lionel Messi na lavičce fotbalistů Miami během přípravného utkání proti...
Lionel Messi a jeho reakce na hlasitý ohňostroj v pozadí po přípravném utkání...

„Vláda i všichni fotbaloví fanoušci jsou velmi zklamáni jednání pořadatelů, protože Lionel Messi nehrál. Organizátoři dluží všem příznivcům vysvětlení,“ uvedla vláda v prohlášení.

Pořadateli akce přispěla 15 miliony hongkongských dolarů (téměř 44 milionů korun). Lístky stály podle agentury Reuters od 880 hongkongských dolarů (2500 korun) až po 4880, v přepočtu přes 14 000 korun.

Trenér Miami Gerardo Martino hájil rozhodnutí s tím, že účast v zápase by pro Messiho znamenala kvůli nataženému stehennímu svalu riziko. Ze zdravotních důvodů nehrál ani další bývalý fotbalista Barcelony Luis Suárez.

Banner fotbalistů Miami s uraženou hlavou Lionela Messiho. Fanouškům v Hongkongu se nelíbilo, že hvězda nenastoupila v přípravném utkání proti výběru tamní ligy.

„Chápeme zklamání fanoušků a žádáme je o prominutí. Rádi bychom Lea a Luise na hřiště poslali alespoň na chvíli, ale bylo by to příliš riskantní,“ řekl argentinský kouč.

Fotbalisté Miami zakončí asijské turné před novou sezonou MLS ve středu zápasem proti Visselu Kóbe v Tokiu.

Autoři: ,

Slož puzzle a vyhraj jedinečné dárky od značky BEBELO
Slož puzzle a vyhraj jedinečné dárky od značky BEBELO

Každý den po celý tento týden můžete vyhrávat jedinečné dárky od značky BEBELO.