Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

Horváth před bitvou o LM: Barcelona? V hlavě mám jen Sarajevo

Sport

  19:46
PLZEŇ - Maximální soustředění je patrné z plzeňských fotbalistů před úterním duelem 2. předkola Ligy mistrů s Željezničarem Sarajevo. Kapitán Pavel Horváth si i na předzápasové tiskové konferenci odpustil své typické vtípky a prohlásil, že v hlavě nyní nemá nic jiného než utkání s Željezničarem. K maximální koncentraci povzbuzuje i své spoluhráče.

Pavel Horváth na tréninku Plzně foto: ČTK

 "Celé mužstvo je starší a vyspělejší oproti předchozím bojům o evropské poháry, ale aby tato zkušenost hrála roli, musíme být připraveni utkání zvládnout v hlavě. Nejdůležitější bude naše koncentrace, abychom nic nepodcenili," prohlásil Horváth.

Myšlenky na to, jak by bylo hezké zopakovat si zápasy s Barcelonou, jsou nyní zakázané. "Všichni chtějí hrát takové zápasy, ale k tomu musíme nejprve zvládnout zápasy, jako je ten se Sarajevem. To je teď jediné, co mě zajímá a na co mám teď myšlenky. Teď prostě chci vyřadit Željezničar, nic jiného," dodal Horváth.

ČTĚTE TAKÉ

Podcenění odmítá i jeho spoluhráč ze zálohy Vladimír Darida. "Důkladně jsme se na Sarajevo připravovali a nějakou představu o síle jejich týmu máme. Ve fotbale se může stát cokoliv, stačí jen lehké podcenění a hned může nastat problém, což nechceme dopustit," řekl český reprezentant.

Trenér Pavel Vrba

"Před dvěma roky, kdy jsme se probojovali do Ligy mistrů, tak jsme měli velký hlad po úspěchu, který nás hnal dopředu. A ten hlad máme pořád. Tehdy jsme ale moc nevěděli, na čem jsme. Teď už naší sílu známe, což by mohla být naše výhoda."

Stoper Václav Procházka má o motivaci více, jelikož na rozdíl od většiny spoluhráčů při předloňském účinkování v Lize mistrů chyběl. "Liga mistrů je nejlepší soutěž, kterou si můžeme zahrát a my uděláme všechno, abychom postoupili do hlavní fáze. Željezničar je asi nejtěžší soupeř, kterého jsme mohli při losu dostat, ale pokud chceme do skupiny, musíme porazit i Sarajevo," prohlásil Procházka.

Hráči Plzně chtějí postoupit i kvůli svým fanouškům, aby mohli Ligu mistrů konečně přivést i do Plzně. Tehdy totiž museli využít azylu v pražském Edenu. Přes léto ale probíhaly na stadionu úpravy, aby se mohla hrát prestižní soutěž ve Štruncových sadech.

"Stadion by měl být připraven, abychom tu mohli odehrát zápasy základní skupiny. Všichni v klubu udělali všechno proto, aby se tady Liga mistrů hrát mohla. Teď už je to opravdu jen na nás hráčích, abychom to napodobili i na hřišti," dodal Procházka.

Autor:

Jak dopadl redakční test dětské kosmetiky ATTITUDE?
Jak dopadl redakční test dětské kosmetiky ATTITUDE?

Vybrali jsme tři miminka z naší redakce, aby vyzkoušela některé produkty z řady Baby Leaves oblíbené značky ATTITUDE. Byla s testováním spokojená?...