21. června 2008 18:30 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Horváth se prý dohodl se Spartou na odchodu

Pavel Horváth ze Sparty (vlevo) a Dmitrij Lencevič z Bohemians.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pavel Horváth ze Sparty (vlevo) a Dmitrij Lencevič z Bohemians. | foto: ČTK

PRAHA Fotbalista Pavel Horváth odchází ze Sparty, s vedením pražského klubu se údajně dohodl na rozvázání smlouvy. Řekl to na dnešním zahájení mládežnického turnaje v Dubči. Klub však informaci dosud nepotvrdil.

Horváth svůj úmysl odejít ze Sparty prozradil, když mu novináři položili otázku, zda v příští sezoně získá titul Sparta, či Slavia. "Mně je to celkem jedno, jak to mezi nima dopadne, já totiž ze Sparty odcházím," citoval Horvátha server tyden.cz. Zatím prý však neví, kam zamíří jeho další kroky. "Sám nevím, zrovna se o tom jedná," dodal.

Neoficiálně se mluví o zájmu Plzně, kam ho chce nový trenér Jaroslav Šilhavý, který zná Horvátha ze svého působení ve Spartě. Nabízejí se také Teplice, kde již Horváth hrál, či zahraniční angažmá.

O možnosti, že třiatřicetiletý Horváth ze Sparty odejde, se začalo mluvit již na konci uplynulé sezony, kdy si tvůrce sparťanské hry rozezlil fanoušky. Při finále Českomoravského poháru se pohádal s několika z nich, za což ho v ligové derniéře s Libercem vypískali a vyzvali k odchodu. Hráč celou situaci těžce nesl a přiznal, že o odchodu bude uvažovat.

Horvátha by na postu tvořivého středního záložníka měl nahradit Patrik Berger, který se stal největší letní posilou Sparty.

ČTK

ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo
ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo

V roce 2016 se Elišce Hladové a jejímu partnerovi narodila Beátka. Až do té chvíle netušili, že dcerka nebude v pořádku. Přišla však na svět s Treacher Collinsovým syndromem...